Si ta bëni një grua të vështirë të dashurohet

si të dashurohesh me një grua të vështirë çelësat

A kemi vërejtur ndonjëherë një grua që është shumë e vështirë ose për shkak të mosbesimit ose sepse kanë frikë të fillojnë një lidhje. Me siguri ne kemi hequr dorë më shumë se një herë kur bëhet fjalë për të pushtuar këtë grua. Kjo sepse nuk e dimë si ta bësh një grua të vështirë të dashurohet. Ka disa çelësa dhe këshilla për të realizuar këtë objektiv.

Prandaj, në këtë artikull ne do t'ju tregojmë çelësat për të mësuar se si ta bëni një grua të vështirë të dashurohet.

Pse është e vështirë një grua?

si ta bësh një grua të vështirë të dashurohet

Para se të hulumtoni temën dhe të zbuloni faktorët që tërheqin gratë dhe teknikat që mund t'ju ndihmojnë të lidheni me gra të vështira, duhet të dini pse ato konsiderohen si të tilla. Prandaj, duhet të vlerësoni nëse personi në fjalë po "luan" për të komplikuar gjërat apo nuk ka interes për ju. Nëse ndodh situata e dytë, mos vazhdoni të përpiqeni t'i afroheni asaj ose ta ngacmoni. Mund të mos ju refuzojë plotësisht nga sikleti ose poshtërimi, por është më mirë të mos harxhoni energji në pushtimin e saj ose ta bëni atë të ndihet pakëndshme. Nëse ajo kurrë nuk u përgjigjet mesazheve tuaja ose nuk ju kthen thirrjet, dhe nëse e bën këtë për mirësjellje, atëherë ajo nuk është një grua e vështirë, ajo është një grua e pamundur.

Sidoqoftë, shumë gra duket se nuk janë të interesuara për ju. Ata e bëjnë këtë sepse po matin sa ju interesojnë ata, sa ju pëlqejnë ju, ose aftësinë tuaj për t'i pushtuar ata. Në këtë rast, nëse mund të përpiqeni të zbusni zemrën tuaj në mënyrë që ajo të bjerë nën këmbët tuaja. Tjetra, ne do t'ju tregojmë se si të pushtoni një grua të vështirë.

Si ta bëni një grua të vështirë të dashurohet: çelësat

flasin për të pushtuar

Një nga karakteristikat kryesore të grave të vështira është se ato duken të paarritshme, por në të vërtetë nuk janë. Shumë prej tyre janë të ndrojtur dhe kanë pasiguri të mëdha. Këta faktorë e bëjnë temën e të mësuarit se si të fitojnë një grua të vështirë që shumë më e komplikuar. Prandaj, ne do të shohim se cilat janë çelësat kryesorë për të mësuar rreth këtyre:

Ji vetvetja

Ju nuk keni pse ta krahasoni veten me askënd dhe më pak nëse dini ose dini për ish-partnerin tuaj. Ju duhet të ndiheni të barabartë me të për atë që jeni dhe si jeni. As nuk duhet të mendoni se ajo ose ish-i janë më të lartë se ju, sepse një gjë nuk ka lidhje me tjetrën. Ju jeni një person unik dhe keni virtytet, karizmën dhe armët tuaja për ta dashuruar atë. Nëse jeni pak më i ndrojtur, lini mënjanë panikun pasi nuk keni asgjë për të humbur. Tani për tani as nuk e keni atë dhe gjëja më e keqe që mund të merrni është një jo. Sidoqoftë, nëse e merrni këtë, mund ta lejoni veten të shkoni përpara dhe të shikoni në një tjetër që do të përgjigjet.

Si ta bëni një grua të vështirë të dashurohet: kujdesuni për veten tuaj

Essentialshtë thelbësore të kujdesesh për veten dhe imazhin tënd. Gratë pëlqejnë burrat që janë të rregullt ose duken të paraqitshëm në çdo datë. Nuk ka të bëjë me veshjen e rrobave ose rrobave tuaja më të mira, por për të qenë natyrale duke pasur stilin tuaj.

Ndershmëria dhe respekti

Dhe një nga çelësat kryesorë për të rënë në dashuri me një grua të vështirë është ndershmëria dhe respekti. Të jesh i sinqertë është shumë i rëndësishëm për të fituar besimin dhe admirimin e atij personi. Nuk ka asgjë më të bezdisshme dhe të pakëndshme sesa një person që gënjen vazhdimisht ose ka një pozë të rremë para njerëzve. Në këtë mënyrë, ishte mjaft e vështirë për një grua me karakter të binte në këmbët tuaja.

Nga ana tjetër kemi respekt. Isshtë një nga bazat e çdo marrëdhënieje dhe faktori themelor i çdo pushtimi, veçanërisht nëse është një grua e ashpër. Shijoni komplimente vulgare, favorizime ose komente të papërshtatshme. Duhet ta respektoni, ashtu si dëshironi që t’ju ​​bëhet. Cfare ka me shume, mos shko shumë larg për t’u mburrur. Gjithçka duhet thënë dhe shprehur në mënyrën e duhur, në mënyrë që ajo të dorëzohet pak nga pak.

Normalisht, nuk ka asgjë që një grua e vështirë i pëlqen më shumë sesa as personi që e pushton nuk është i lehtë. Jepi vetes vendin tënd dhe mos e lejo të të përdorë sipas dëshirës. Sigurisht, Duhet t’i kushtoni vëmendjen e duhur, por mos e bëni aq të lehtë për të. Në lojërat e tundimit, këto role mund të jenë interesante nëse dini të përdorni armët në mënyrë korrekte.

Mënyra për të mësuar se si të josh një grua të vështirë

flirtoj me gra

Le të shohim cilat janë çelësat për të mësuar se si ta bëjmë një grua të vështirë të dashurohet:

 • Mos u dëshpëroni: Çelësi për të pushtuar një grua që është më e vështirë është të mos dukesh e dëshpëruar. Nëse ajo vëren se jeni të dëshpëruar për ta marrë atë, ajo do të dalë nga biznesi shumë më shpejt.
 • Veproni me qetësi: ju duhet të mbani besim në sigurimin në çdo kohë. Më e pakta që ata dëshirojnë ose një grua në krah të tyre është e padëgjuara që do të bëjë çfarë të dojë. Nëse i jepni më shumë fuqi e bën atë më të paarritshëm. Ju duhet të jeni të sigurt në vetvete dhe të sigurt. Ai veproi i qetë dhe i qetë.
 • Mos reagoni ndaj provokimeve të tyre: nëse është e lehtë dhe i nënshtrohesh shpejt kërkesave të saj, nuk do ta pushtosh. Ka shumë gra që testojnë burra të tjerë për të parë se si reagojnë dhe për të parë se sa përpjekje mund të shpëtojnë për të bërë për ta. Kushtojini më shumë vëmendje ose gjuhës së trupit dhe tuajat dhe jini të qetë. Mundohuni të provoni paarritshmërinë e saj.
 • Mat sasinë e "jo" që përdorni: gratë do t'ju testojnë vazhdimisht. Nëse ai gjithmonë përgjigjet në mënyrë evazive ose negative, ka të ngjarë që ai nuk dëshiron të dijë asgjë për ju. Sidoqoftë, mos u dorëzoni në momentin e parë. Nëse tregon se ekziston një mundësi minimale, përpiquni të njihni një marrëdhënie të thellë dhe të kërkoni lidhjen me të. Kjo dihet me emrin e hyrjes në lojën e joshjes.
 • Nëse ai po vepron çuditshëm, mos e humbni durimin: Shtë një nga lojërat e joshjes. Mund të kalojë nga të ftohtit në të dashur për disa sekonda. Ky është akoma një provë që ajo të mund të kontrollojë reagimet e tyre. Veproni normal dhe do të shihni se si rigjen natyrshmërinë e saj.

Shpresoj që me këtë informacion të mund të mësoni më shumë se si ta bëni një grua të vështirë të dashurohet dhe cilat janë çelësat për ta bërë këtë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.