Si të vishni një çantë supe nëse jeni burrë

Çanta shpatullash

Ju pyesni veten si të vishni një çantë supe nëse jeni burrë? Ndoshta ju e keni zbuluar komoditetin e kësaj plotësues për jetën tuaj të përditshme, por ju nuk dini shumë mirë si ta vishni. Ose thjesht po mendoni ta përdorni dhe doni të dini se si duhet ta vishni.

Në çdo rast, moda e meshkujve është modernizuar shumë dhe një shembull i mirë i kësaj është përdorimi i bandolierëve. Gjithashtu, ky aksesor ju lejon të mbani gjithçka që ju nevojitet me lehtësinë më të madhe. Për shembull, celularin, portofolin ose syzet e diellit. Për të sqaruar dyshimet tuaja, ne do t'ju shpjegojmë se si të mbani një çantë mbi supe nëse jeni mashkull. Por fillimisht duam t'ju shpjegojmë gjëra të tjera.

Avantazhet e përdorimit të një çantë supe

burra me çantë mbi supe

Disa burra me bandolier

Siç ju thamë, kjo shtojcë ka shumë e dobishme. Dhe ky është avantazhi i tij i parë. Është shumë komode për ju të transportoni gjërat tuaja, qoftë edhe një kompjuter apo instrumente të tjera të rënda. Kështu, do t'i keni duart të lira për çdo gjë që ju nevojitet. Në lidhje me këtë, një çantë me supe është gjithashtu funksionale.

Ne të gjithë mbajmë me vete portofolin, telefonin, çelësat e shtëpisë dhe makinës, si dhe gjëra të tjera që na rëndojnë në xhepat dhe përveç kësaj, përfundojnë duke deformuar pantallonat dhe xhaketat. Nga ana tjetër, nëse i vendosim në një çantë mbi supe, do të jemi më rehat dhe përveç kësaj, do të kemi një me moderne.

Një avantazh tjetër i kësaj shtojce është organizata. Ne do ta dimë gjithmonë se ku janë gjërat tona. Sepse, përveç kësaj, çantat e shpatullave zakonisht mbajnë ndarje të ndryshme specifike për secilën prej tyre. Prandaj, nëse vishni këtë aksesor, do të harroni të kaloni nëpër xhepa për të gjetur, për shembull, çelësat.

Materialet më të zakonshme për çantat e shpatullave

Çantë lëkure mbi supe

Një çantë lëkure mbi supe

Ashtu si çantat e femrave, edhe çantat e shpatullave për meshkuj janë bërë nga materiale të ndryshme dhe të larmishme. Por më të shpeshtat janë dy që ne do t'ju shpjegojmë në mënyrë që të zgjidhni atë që i përshtatet më së miri shijeve dhe nevojave tuaja.

Lloji i parë janë çanta supe sintetike. Ato janë të përshtatshme kur shkoni veshur rastësisht sepse nuk duken mirë me kostum. Në vend të kësaj, ato përshtaten në mënyrë të përkryer me çdo stil veshje urbane. Përveç kësaj, ato lahen shumë lehtë dhe peshojnë shumë pak.

Nga ana tjetër, klasa e dytë janë çanta lëkure mbi supe ose imitime të mira. Më elegante se të mëparshmet, përshtaten me çdo lloj veshjeje, madje më të sofistikuara. Gjithashtu, ato zgjasin shumë dhe janë shumë të bukura.

Si imitime, jane akoma me te mira sepse i respektojne kafshet dhe ka edhe cilesore te mrekullueshme. Po kështu kombinohen me gjithçka dhe janë elegante. Në fakt, Disa janë aq të mira sa që vetëm ekspertët mund t'i dallojnë ato nga e vërteta.. Përmendje të veçantë meritojnë ato të bëra me lëkurë e vjetëruar ose, gjithashtu, imitim. Janë vërtet të bukura dhe perfekte për t'u kombinuar duket informale.

Këshilla se si të vishni një çantë mbi supe nëse jeni mashkull

çantë sintetike supe

Një çantë goxha sintetike mbi supe

Pasi janë bërë të gjitha këto detaje, ka ardhur koha që ne të shpjegojmë se si të vishni një çantë mbi supe nëse jeni mashkull. Meqenëse ato përfshijnë një dorezë të gjerë, mund t'i vendosni në një shpatull ose të kryqëzuara. Megjithatë, ato zakonisht përfshijnë gjithashtu një element më të vogël të kapjes në mënyrë që t'i mbani ato në dorë.

Në rast se përdorni dorezën e madhe, nëse doni të tregoni një ajër me elegante, merre ate mbi një shpatull. Prandaj ju këshillojmë ta bëni kështu kur vishni kostum. Nga ana tjetër, nëse doni të paraqisni një aspekt më rastësor, është më mirë se kryqet në trung. Prandaj, kjo rekomandohet më shumë kur jeni të veshur me rroba casual.

Në çdo rast, duke e thënë në një mënyrë ose në një tjetër është vendimi juaj personal. Me të vërtetë, ju mund ta merrni atë si të doni që atëherë Nuk ka kode veshjeje në këtë drejtim.. Provoni të dyja mënyrat dhe qëndroni me atë që ju pëlqen më shumë. Në vend të kësaj, është e nevojshme që ta vini re këtë doreza eshte e rregullueshme në mënyrë që të mos jetë shumë e lartë apo shumë e ulët. Dhe është edhe më e rëndësishme që të njihni llojet e ndryshme të çantave mbi supe.

Llojet e çantave mbi supe

Një çantë e vogël mbi supe

çantë e vogël me supe

Së pari, ne mund të dallojmë ndërmjet shiritave të mëdhenj dhe më të vegjël. Të parat përdoren, për shembull, për të mbajtur një laptop dhe instrumente të tjera të mëdha. Nga ana tjetër, të dytat përdoren për të mbajtur objekte bazë si çelësa, celularë, kuleta apo syze dielli. Këto të fundit gjithashtu zakonisht mbajnë ndarjet kështu që ju mund t'i shpërndani gjërat dhe t'i gjeni më lehtë.

Nga ana tjetër, nëse jeni të dhënë pas markave të mëdha, duhet të dini se shesin edhe çanta mbi supe. Për shembull, prestigjiozja Montblanc e bën. Disa prezantojnë modele ekskluzive të bukurisë së madhe. Por, logjikisht, edhe markat paguhen dhe zakonisht kushtojnë shumë para. Po kështu, Ju keni çanta mbi supe që mbyllen me zinxhir, ndërsa të tjerët e bëjnë me velcro ose në mënyra të tjera.

Por, më e rëndësishme për sa i përket zgjedhjes së çantave mbi supe është Ngjyra. Gjithashtu në këtë drejtim ka mundësi të pafundme. Për shembull, ju keni ato që kombinojnë disa tone ose vetëm një. Mund t'i gjeni edhe në një ngjyrë dhe të zbukuruar me një fjongo horizontale të një tjetre. Po kështu, Ka tone neutrale ose më të gjalla.

te shohesh me elegante, rekomandojmë çantat e supit të ngjyrat neutrale të tilla si e bardha, e gjithë gama e grive, blu e zezë ose e zezë. Dhe, nëse doni të dilni nga më klasikët, mund të zgjidhni një nuancë kafe të çelur, e cila nuk del kurrë nga moda. Përveç kësaj, ato janë më të lehta për t'u kombinuar. Megjithatë, për ato ditë ju visheni më urban apo doni të keni një ajër më e guximshme, rekomandojmë çantat e kryqëzuara ngjyraështë e gjallë dhe goditëse. Për shembull, mund të zgjidhni një ton portokalli.

Si të zgjidhni një çantë shpatullash

çanta supe etnike

Çanta supe në stil etnik

Për të përfunduar, ne do t'ju japim disa udhëzime të shkurtra se si të zgjidhni çantën tuaj mbi supe. Së pari, shikoni madhësinë. Mendoni se për çfarë do ta përdorni dhe zgjidhni atë të duhurin. Së dyti, reflektoni me çfarë do ta marrësh për të zgjedhur atë që përputhet më mirë me pamjen tuaj të zakonshme. Dhe së fundi, shikoni çmimin për të zgjedhur atë që i përshtatet më mirë buxhetit tuaj.

Si përfundim, në lidhje me si të vishni një çantë supe nëse jeni burrë, këshilla më e mirë është ta vendosni si të doni dhe më komode për ju. Por më e rëndësishme është që të shikoni aspekte të tjera si materialet, ngjyrat, përdorimi që do t'i jepni dhe çmimi. Shkoni përpara dhe provoni çantën e shpatullave dhe shikoni sa komode është.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.