Markat më të mira të veshjeve për burra

Markat më të mira të veshjeve për burra

Ne do t'i kushtojmë këtë seksion markave më të mira të veshjeve, ato që më së shumti krijojnë një prirje te njeriu elegant dhe që dallohen për stilin e tyre. Ne nuk mund të flasim për çmime të lira, pasi ato janë dizajne ekskluzive, me pëlhurat më të mira dhe të krijuara në mënyrë që të kenë stilin e tyre.

Këto marka shënoni një para dhe pas në modë, Falë tyre, krijohet një stil i veshur atë sezon dhe që ata kanë krijuar dalluesin e tyre në krijimin e tyre. Edhe pse më në fund do të rishikojmë disa nga markat më të zakonshme dhe të lehta për tu blerë për veshje burrash. Ne nuk do të theksojmë përshkrimin e tyre, por ato do të jenë shenjat më e përballueshme për të gjitha xhepat dhe më e popullarizuara në mesin e fashionistas të rinj.

Markat më të mira të veshjeve për burra

Këto marka kanë veçantinë e tyre. Siç kemi rishikuar ato janë ekskluzive, secila me një stil të veçantë, si për burrat e rinj ashtu edhe për ata të moshuar. Edhe pse ato ndryshojnë nga markat e tjera të përditshme, është sepse ato kanë krijimi i tij i modës së lartë dhe luksit dhe ato bien në sy sepse janë gjithmonë në ballë. Të gjitha ato kanë një gamë të gjerë modelesh, nga bluzat bazë, kostumet e veshjes, pantallonat dhe madje edhe të brendshmet.

Prada

Kjo markë është krijuar nga Mario Prada, një stilist italian i modës luksoze. Stili i tij është unik që atëherë nuk i pëlqen të ndjekë protokollet tipike të modës, përkundrazi, ai e shpik veten brenda stilit të tij personal. Ai ka famë të madhe botërore dhe këtë e ka fituar falë cilësisë së saj dhe mënyrës së krijimit të modeleve falas, për burrat liberale. Gjithashtu prodhon aksesorë të modës si këpucë, çanta lëkure, madje edhe parfume.

Markat më të mira të veshjeve për burra

Gucci

Shtë një nga markat luksoze me seli në Firence, Itali. Ajo lindi në 1921 dhe që atëherë nuk ka ndalur së rrituri falë luksit dhe krijimeve të tij origjinale. Modelet e tyre imitohen gjerësisht për origjinalitetin dhe produktet e tyre ato janë të një stili ekstravagant dhe me materiale luksozeMe Ajo që i përshtatet më së miri dizajnit të saj janë artikujt prej lëkure, gjithmonë risi për t'u përshtatur me shekullin e ri XNUMX.

Ralph Lauren

Isshtë në pozicionet e para të listave në modë. Sigurisht që është një dizajn kryesor për cilësinë dhe modelin e tij. Çmimi i tij është shumë më i lirë se disa marka dhe u ofron burrave një larmi të madhe aksesorësh, veshjesh dhe madje edhe aromash. Versioni i tij më i mirë ka qenë me "Polos" të mirënjohur, duke qenë fjala e tij që i jep kuptim kësaj veshje, aq rastësore dhe gjithmonë e përsosur.

Hugo Boss

Nënshkrimi i tij erdhi gjatë Luftës së Dytë Botërore, në 1924, ku u specializua për herë të parë në uniforma. Ajo ofron rroba mjaft të rastësishme, pasi qëndron për linjën e veshjeve sportive me prekje joformale, por ka edhe versionin e vet elegantMe Veshjet e dizajnuara në mënyrë elegante janë krijuar për biznesmenët, me stil dhe personalitet. Ne nuk mund t'i harrojmë ato aromat klasike, shumë prej tyre me një aromë të veçantë, unike dhe karakteristike.

Markat më të mira të veshjeve për burra

Yves Saint Laurent

Markë e modës e krijuar nga Pierre Bergé në vitin 1961. isshtë me origjinë franceze dhe është një nga markat më prestigjioze në botë. Ai përdor stilin modern dhe rastësor në shumicën e modeleve të tij, Ajo gjithashtu shënon karakterin e vet, gjithmonë me një lloj tipari që përfaqëson stilin e vet. Thekson në mënyrë perfekte me të rinjtë, me zhanrin e tij rebel dhe degën punk, por luks. Edhe pse ajo gjithashtu ka linjën e saj të stilit klasik dhe elegant për të gjitha moshat.

Louis Vuitton

Ai është krijuesi i madh i modës për meshkuj, i krijuar posaçërisht për rrisin potencialin elegant të njeriut A doni të dini se çfarë bie më shumë në sy? Marka ka fituar një pjesë të famës së saj në prodhimin e valixheve dhe bagazheve të cilësisë së lartëMe Ata gjithashtu nxjerrin në pah çantat, këpucët, aksesorët më të mirë si bizhuteri dhe gjithçka të bërë me lëkurë të cilësisë më të mirë.

Markat më të mira të veshjeve për burra

Marka të tjera me prestigj të madh

Ne nuk kemi qenë në gjendje të nxjerrim në pah të gjitha markat më të mira luksoze që ekzistojnë në treg. Me siguri kemi lënë disa për t'u rishikuar, por këtu janë disa nga e njëjta famë: Berluti, Dior, Giorgio Armani, Tom Ford, Burberry, Calvin Klein, Paul Smith, Brioni, Hermes… Janë padyshim më të mirët, shumë prej tyre të njohur për disa dekada dhe kanë qenë të njohur për stilin, luksin dhe cilësinë e lartë.

Pa dyshim, ka një pafundësi dhe shumëllojshmëri të markave të dizajnuara për veshje për burra. Ato që kemi rishikuar janë më të rëndësishmet dhe dallohen ndër më të mirat në tregun luksoz. Sidoqoftë, ne kemi markat më të mira në treg, me veshje me cilësi të mesme me çmime më të volitshme.

Midis tyre mund të gjejmë Levi's, Pepe Jeans, Tommy Hilfiger ose WranglerMe Nga ana tjetër, ka ekskluzivitete me modele të krijuara nga më të mirat e modës dhe me imitimin e markave më të mira. Ata gjithashtu dallohen për shitjet e tyre të mëdha falë lehtësisë së pagesës dhe reklamimit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.