Pamje dashurie: si t'i identifikoni ato

 

Pamje dashurie: si t'i identifikoni ato

Sytë janë pjesë e shqisës së të parit dhe i bëjnë ata mjetet tona të gjuhës së trupit shprehim atë që ndjejmë. Edhe pse mund të duket e pabesueshme, sytë tanë tregojnë shenja që qartësojnë shikimin tonë ata mund të jenë të pasionuar Si t'i identifikojmë ato?

Ky lloj pamjeje ne detajuam janë disa nga idetë e mbledhura nga shkenca. Nëse rastësisht janë lloji i pamjeve që dëshironi të zbuloni, në rast se ju pëlqen ai djalë apo vajzë, ju e dini që edhe ju ata mund t'i përdorin ato vetë.

Pamje dashurie, si mund t'i identifikoj ato?

Një person mund të jetë i dashuruar me një person tjetër, por kjo do të shfaqet në to shikime të vazhdueshme, Ai do t'ju shikojë drejtpërdrejt në sy kur të flasë me ju. Është e vërtetë që vetë pasioni shpesh luan një mashtrim, dhe ndoshta në disa raste ndrojtja na bën të kthejmë fytyrat. Por nëse i kushtoni vëmendje, ai shikim kthehet, edhe nëse sikleti ka marrë përsipër situatën, apo ndonjë temë interesante e jashtme, në fund ai nuk mund ta humbasë atë kontakt të drejtpërdrejtë me sy.

A keni vënë re ndonjëherë kur një vështrim transmeton dritë? Epo, ky është ai shikimi i pagabueshëm, ai që transmeton interes shkëlqim, energji, kur bebëzat zgjerohen. Epo, ky është lloji i pamjes që duket se dhuron kur dikush dashuron me zemër.

Pamje dashurie: si t'i identifikoni ato

Cilat lloje të tjera dukjesh ekzistojnë?

Ka lloje të tjera pamjesh që mund t'i qartësojnë ato momente pasioni apo interesi. Ne analizojmë se si është kur shikon anash, kur është e thellë apo kur shikon larg.

  • Midis një lloj bisede mund të shihni se kur ai vështrim dëshiron të shprehë atë moment: Nëse sytë tuaj lëvizin djathtas është sepse ai po imagjinon diçka ose po thotë një gënjeshtër.
  • Si sytë lëvizin lart kur ai është duke folur, kjo është për shkak se ai përpiqet të kujtojë diçka ose madje i kushton vëmendje asaj që ata thonë.
  • Kur ai shikim përkulet Është kur përpiqeni të afroheni me emocionet e brendshme, t'i rikrijoni ato ndjenja dhe ta bëni të duket se ai është i emocionuar ose i emocionuar me praninë tuaj. Shihni nëse kthehet në vendos imazhin përpara dhe shikon në ty sepse atëherë nuk i mungon asnjë detaj për ty dhe dëshiron të të dëgjojë.
  • Nëse ai person ka sy gjysmë të mbyllur, sepse mund të shkaktojë që ajo të jetë e mërzitur me diçka ose dikë, mund të ketë një mërzitje. Nëse pulson vazhdimisht dhe shikimin nuk e fikson mire, mund te jete i shqetesuar ose qe fsheh dicka, edhe pse ka raste qe mund te vezullohet shume sepse mundohet te fshehe qe eshte i dashuruar.

Pamje dashurie: si t'i identifikoni ato

pamje subjektive

Ju duhet të analizoni lloje të tjera gjestesh për të qenë në gjendje të interpretoni atë shikim. Nëse ai ju shikon dhe po buzëqeshShikoni llojin e buzëqeshjes që ai ka. Nëse faqet i ngrihen dhe cepat e syve rrudhen, kjo është për shkak të atij personi ajo është e emocionuar nga prania juaj dhe ndjenjat e tij janë të vërteta.

Ka më shumë detaje, për shembull, kur ai person ai po ju shikon lart e poshtë sepse ai tregon shumë interes për ju, ju analizon dhe mund të nënkuptojë një pamje pushtuese dhe të pakëndshme. Megjithatë, kur vazhdimisht ju shikon në sy dhe duket se ju dominon është kur ai person ka shumë vetëbesim, ai gjithmonë ka vetëbesim të lartë.

Artikulli i lidhur:
Ai më shikon dhe shikon shpejt

Kur doni të filloni një romancë

Po atë vështrimi është depërtues dhe i ngarkuar me siguri, është kur ne mund të vëzhgojmë nga ana tjetër se sa interesant është ai person. Është kur do të tregojmë edhe se çfarë lloj shikimi interpretojmë sepse me të vërtetë na pëlqen ajo fuqi dhe vitalitet.

Mund të ndodhë gjithashtu që personi të mos mund të shikojë, por ai e bën atë me breshëri, për çaste ose fraksione të sekondës. Nëse vështrimi juaj nuk është i qetë, por disi shqetësues, ai shikon pak më shumë se një sekondë dhe më pas largohet, sepse ka një lloj ndjenje dashurie.

Si ai ju shikon vetëm për pak më pak se një sekondë dhe pastaj shiko larg, vetëm mund të nënkuptojë se jeni të interesuar. Megjithatë, shikoni mirë nëse ajo buzëqeshje e bukur e shoqëron, pasi do të thotë diçka më shumë me interes.

Pamje dashurie: si t'i identifikoni ato

Kur doni të flirtoni me sytë tuaj

Nëse e jotja është për të joshur, pamja mund përmirësoni atë dhuratë që keni fshehur. Mos i humbisni detajet në joshjen tuaj dhe përpiquni të shikoni gjithmonë kur jeni duke folur me atë person që ju pëlqen.

Por bëje të qetë, nuk me duket se po pushton hapësirën tuaj ose dëshironi të shqetësoheni. Ju gjithashtu mund të shikoni me mall dhe më pas të shikoni larg për fraksione të sekondës.

nëse je burrë përpiquni të mos shikoni gjoksin e një gruaje, kjo nuk ju pëlqen. Nëse dëshironi të shikoni, bëjeni me maturi dhe përpiquni të flisni më shumë ballë për ballë dhe duke parë në sy. Edhe për të dyja gjinitë, Pamjet provokuese nuk janë të këndshme, që mund të lihet kur ka më shumë besim.

Megjithatë, fuqia komunikuese midis njerëzve duhet të evoluojë, duhet të përpiqemi të njihemi personalisht dhe të mos lejojmë të humbasë diçka që duhet të mësojmë nga të tjerët: gjuha joverbale.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.