Llojet e dhimbjeve anësore për meshkujt

Llojet e dhimbjeve anësore për meshkujt

Ne jetojmë në një epokë të lirisë totale për të zgjatur në çdo stil flokësh. E sigurt është se modat në modele flokësh nuk lihen mënjanë dhe ne fokusohemi tek kjo si duhet t'i favorizojnë bordet. Llojet e bordit për meshkujt do të varen kryesisht nga si kanë evoluar në histori dhe kryesisht të madhësisë së personit.

Djegiet anësore Gjatë historisë ata kanë dhënë shumë informacion për personin kush e kishte veshur. Në këtë mënyrë do të shkonte në konsideratë me modelin dhe modelin e flokëve një lloj dallimi shoqëror madje edhe ekonomike apo intelektuale.

Sideburns nuk harrohet, është një pjesë themelore në prerjen e flokëve mashkullor. Sot ka gjithnjë e më shumë të preferuarat në të cilat përfundimi i kunjit duhet të përputhet me një formë specifike. Megjithatë, duhet të theksohet se kjo zonë e trupit Është një element kyç për modelin e flokëve, në këtë mënyrë do të favorizojë shumë prerjen tuaj.

Çfarë janë bordet?

Djegiet anësore janë zona e flokëve që ndodhet në anët e kokës dhe bashkoni majën e kokës me mjekrën. Gjatësia dhe dendësia e saj do të varet nga përfundimi i parukierit ose specialist dhe ku do të jetë përfundimi i fundit që do t'i jepet modelit të flokëve për të rikrijuar një imazh specifik për atë fytyrë.

Llojet e dhimbjeve anësore për meshkujt

Djegiet anësore nga gjerësia

Këto bordet janë të gjera ose shumë të gjera, janë shumë të dukshme dhe ku krijon një hapësirë ​​të madhe në anët e fytyrës. Veçanërisht është një lloj gjilpëre i krijuar për burra të guximshëm dhe për këtë arsye ato duhet të barten gjithmonë të rregulluara dhe të rafinuara.

Ju mund të keni një gjerësi natyrore, duke qenë se mirëmbajtja e tij nuk bëhet shumë ekstreme, kështu që në fund krijoni një pamje shumë më të thjeshtë, por i rregulluar. Prerja e flokëve ka shumë rënie dhe zakonisht shoqërohet me këtë stil borzilok.

Lloji tjetër i tempullit të gjerë është ai që duket diçka më të mirë dhe zakonisht japin një pamje shumë më natyrale dhe e stilizuar. Mirëmbajtja e tij zakonisht kërkon shumë më tepër përkushtim në mënyrë që dizajni i tij të mbetet i paprekur.

Llojet e dhimbjeve anësore për meshkujt

për shkak të formës së saj

 • Pika e majës. Ka formën e vet drejtuar poshtë. Forma e saj është shumë e veçantë dhe në shumë raste bëhet shumë bindëse dhe bie në sy. Ndjehuni shumë mirë me njerëzit me fytyra të gjera dhe ofroni një stil rocker për këdo që e vesh atë.
 • Drejtkëndor. Është më klasikja dhe ajo që zakonisht jemi mësuar ta shohim. Prerja e saj është drejtkëndëshe dhe vjen e degraduar drejt mjekrës. Është një mënyrë elegante për ta veshur.
 • E gjatë dhe mirë. Për meshkujt që kanë një fytyrë e gjatë është një prerje perfekte. Forma e saj ngushtohet teksa bashkohet me mjekrën, por pa përfunduar në një majë.
 • në formë L Kjo formë është shumë e veçantë dhe shihet gjerësisht tek personazhet e famshëm që përdorin për t'i dhënë vetes një personalitet konkret dhe ekstravagant. Shembullin e kemi te Elvis Presley. Pa dyshim, forma e saj është shumë unike duke pasur parasysh formën e saj L, dhe përfundimi i saj do të shkrihet me mjekrën dhe do të bëjë që mjekra të ndihmojë në formimin e kësaj forme karakteristike.
 • tempuj të ndezur. Ata janë tempuj jashtëzakonisht të gjerë dhe përdoren në raste ekstreme. Përdoren përgjithësisht në raste të veçanta, pasi janë të paktë ata që guxojnë. Forma e saj ka një karakter urban dhe janë shumë të spikatur.

Llojet e dhimbjeve anësore për meshkujt

Nga lartësia e dërrasave

 • Në nivelin e lobit. Është lloji më klasik i urthit, për ata persona që nuk duan të bien në sy në imazhin e tyre dhe të ruajnë tiparet normale të fytyrës. Me këtë formë bartet diçka korrekte dhe elegante.
 • Shume shkurt. Me këtë lloj borziloku, vështirë se është e nevojshme të shqetësoheni tepër për t'i mbajtur ato në gjendje shumë të mirë. Mirëmbajtja e tij është shumë e thjeshtë dhe Ato përshtaten me çdo lloj modeli flokësh. Në fytyrat e rrumbullakëta janë shumë lajkatare pasi kujdeset për strukturën e imazhit që projektohet.
 • Në nivelin e veshit. Janë kunja që takohen në një lartësi të ndërmjetme. Ato ofrojnë kujdes elegant dhe shpeshherë janë klasike, pasi duken të shkëlqyera në shumicën e fytyrave.

Llojet e dhimbjeve anësore për meshkujt

 • Kunjat e munguara ose të kthyera. Forma e kunjit është pothuajse inekzistente. Rruhet në të njëjtin nivel si flokët, por vetëm në rastet kur flokët rruhen plotësisht në mënyrë Under Cut, por me stili i prerjes, më të shkurtër në gjatësi. Djegia do të fillojë nga fundi ku takohet me mjekrën e rruar dhe do të zbehet lart dhe do të zhduket në mënyrë diskrete.

Zgjedhja e llojit të kunjit është ajo që do të përcaktojë imazhin dhe personalitetin tonë. Nëse keni një fytyrë që mbështet modele të ndryshme prerjesh, është mirë të eksperimentoni me disa nga ato të përshkruara tashmë. Kaq shume prerja e flokëve si bordet do të jetë grupi i të gjitha karakteristikave që do të përfshijë stilin e prerjes që ju nevojitet. Për t'u kujdesur jashtëzakonisht për mjekrën dhe bordet ka udhëzime që do t'ju rekomandojnë produktet më të mira për kujdesin tuaj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.