Si e fsheh një grua që ju pëlqen?

Si e fsheh një grua që ju pëlqen?

A ju ka ndodhur ajo vajze qe ju pelqen edhe ai te pelqen por e fsheh? Ne nuk e dimë vërtetë brendësinë e njerëzve, por për shenja dhe arsye të ndryshme nuk mund ta fshehësh që një person ndihet i tërhequr dhe sillet çuditërisht.

Një grua e tërhequr nga një burrë mund ta fshehë ose jo një rrethanë të tillë, por nëse pasioni i saj është shumë i fortë madje mund të paralizohet. Edhe me të gjitha provat apo me pak shenja, nëse nuk mund të sigurohesh që ajo vajzë të pëlqen apo pse nuk thotë asgjë, ndoshta duhet bërë diçka për të. Zbuloni se çfarë fshihet pas një vajze që fsheh pasionin e saj.

Ka shenja që tregojnë se ai ju pëlqen

Ndjenja e gjashte që mund të strehojë gjithmonë tek ne na tregon se ka diçka më shumë. Ajo grua mund të lëshojë sinjale që mund të zbulojnë të dukshmen, a janë ato të qarta? Ndonjëherë ato nuk janë aq të provueshme, sepse doni të fshiheni ose sepse keni arsye për ta mbështetur atë.

Arsyet pse një grua nuk guxon të bëjë hapin e parë

Sinjalet që mund të transmetojë, pa dyshim, nuk mund të jenë shumë të fshehura. Megjithatë do ta besoni se sjellja e tij nuk është aspak e çuditshme dhe këto nuancat e vogla të bëjnë të shohësh se ai të pëlqen vërtet. Një grua do të përpiqet sa më shumë që të jetë e mundur të fshehë se i pëlqen një burrë, përveç nëse ajo përpiqet të fshehë të dukshmen për ndonjë arsye.

 • Ndrojtja Është një nga arsyet më të qarta. Brenda këtij konotacioni, është e nevojshme të eksplorohet pasiguria e tyre, pasi ky fakt mbretëron në shumë vendime të rëndësishme. Mungesa e mjeteve të mjaftueshme për t'u përballur me këtë fakt ose për të bërë një hap prapa është arsye më se e mjaftueshme.

Shikime

 • Ajo grua mund të mos duket e turpshme, por përkundrazi arrogant, mendjemadh dhe me vetëbesim. Dhe kjo është se, megjithëse ai duket në çdo detaj si dikush me siguri totale, ndoshta nuk i ka të gjitha aftësitë për të përballuar një ngjarje të tillë.
 • Një tjetër nga tiparet që i bëjnë njerëzit të dëshirojnë, por që nuk munden, është sepse ata kanë një frikë e tmerrshme e refuzimit. Ata ndiejnë shumë presion që duan të bëjnë gjithçka mirë dhe megjithatë, ata besojnë se në planin afatgjatë veprimet e tyre mund t'i mashtrojnë.
 • inteligjencës emocionale Mund të luajë gjithashtu një përvojë të keqe, së bashku me mungesën e aftësive të mjaftueshme sociale për të qenë në gjendje të shprehin emocionet e tyre. Në këto raste, gruaja mund të pengohet në disa nga të gjitha cilësitë e mësipërme dhe, duke mos pasur zgjidhje të mundshme, të largohet nga situata.
Artikulli i lidhur:
Si e fsheh një mashkull që i pëlqen një grua?

Si e fsheh një grua që ju pëlqen?

Një grua e guximshme dhe e sigurt do të shikojë djalin që i pëlqen dhe nuk do të shikojë larg. Megjithatë, kur shikon larg kjo mund të nënkuptojë se ajo nuk është e interesuar ose se ajo është e shthurur. Ka shumë arsye pse mund ta lini mënjanë, dhe mund të përfshijë drojën. Nëse ajo ju shikon përsëri pasi ju e devijoni atë, kjo është për shkak se ajo është e interesuar për ju.

Si e fsheh një grua që ju pëlqen?

Janë disa shenja që mund të studiohen për të kuptuar nëse ajo grua është e interesuar, edhe nëse nuk duket ashtu. Një grua mund të ketë ndryshuar sjelljen e saj sepse ka dikë për të cilin ajo është e interesuar, megjithatë, ajo është gjithmonë e shthurur. Arsyet pse fshihet ne i kemi shqyrtuar tashmë më parë, por shenjat janë të detajuara më poshtë:

 • Buzeqeshja. Nëse ajo ka gjithmonë një buzëqeshje të këndshme ndaj jush, është ndryshe, më e dashur, e djallëzuar apo edhe nervoze, kjo është një tregues i qartë se ajo është e interesuar për ju.
 • Kujdesuni shumë për imazhin tuaj. Nëse e njihni prej kohësh atë grua, mund të ndjeni se mënyra e saj e të veshurit ka ndryshuar, mendoni se ajo tani vishet më shumë. Rrobat dhe flokët tuaj do të jenë shumë më të kujdesshme dhe do të përdorni një parfum të këndshëm.
 • frekuentojnë të njëjtat vende ose është gjithmonë pranë rretheve tuaja shoqërore. Nuk është rastësi kur kjo ndodh shumë herë, dhe kjo sepse ajo është e interesuar për lëvizjet tuaja dhe gjithmonë do t'i provokojë ato takime.
 • Mënyra se si flisni do të tregojë gjithashtu nëse ai ju pëlqen. Mirësia është ajo që ka rëndësi Ajo do të jetë gjithmonë e vëmendshme ndaj gjithçkaje që i thoni dhe madje edhe kur flet, vëzhgoni se si ai nuk ka harruar shumë detaje në bisedat tuaja.

Si e fsheh një grua që ju pëlqen?

 • Hulumtoni sinjalet e trupit tuaj. Nëse nuk dëshironi që ajo të zbulohet, ndoshta trupi juaj do të japë disa detaje. Për shembull, nëse trupi dhe fytyra e saj janë gjithmonë të drejtuara nga ju, kjo ndodh sepse ajo është e interesuar. Nëse vazhdimisht prekni flokët ose rregulloni rrobat, këto janë gjithashtu shenja.
 • Nëse jeni duke folur kushtojini vëmendje nëse ai shikon në sytë tuaj ose shikoni pjesët e tjera të fytyrës, si buzët. Nëse i keni këmbët pak të ndara dhe madje po grindet me kyçet e këmbës.

Duke pasur parasysh indikacionet, shenjat, provat apo maskimet që nuk ju vijnë ndërmend, nëse ju pëlqen ajo grua dhe askush nuk merr iniciativën, atëherë do t'ju duhet të bëni një hap të vogël. Kur dyshoni, nuk ka asgjë më të mirë se Mundohuni të prezantoni veten ose të lini një takim. Nëse ka kaluar shumë kohë dhe nuk mund të prisni shumë, duhet të merrni një vendim dhe me mirësjellje të përpiqeni të zbuloni nëse ajo grua ka diçka për të fshehur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.