Shenjat e tërheqjes mes kolegëve

Shenjat e tërheqjes mes kolegëve

Bashkëpunëtorët mund të japin të dhëna të rreme për të marrë me mend se kur ai mashkull ju pëlqen ndjehen të tërhequr për ju. Kur një burrë është i interesuar për një grua ofron shenja të dukshme, por shenjat e tërheqjes mes bashkëpunëtorëve mund të jenë të tepruara duke qenë se trajtimi i përditshëm mund të mashtrojë.

Kur punoni në një kompani me shumë staf, mund të bëhet vendi i duhur për të parë atë person që ju pëlqen dhe ta njihni atë më në detaje. Vendi është ideal, po aq a më shumë sesa kur dilni për të takuar njerëz në vende si bare apo klube nate. Por së pari le të njihemi më në detaje nëse këta dy persona pëlqejnë njëri-tjetrin.

Pamjet janë konstante

Nuk ka provë më të mirë dhe vëzhgojeni këtë shikimet janë të vazhdueshme dhe të përsëritura. Dhe jo vetëm kaq, por ata qeshin, bëjnë shaka dhe prekin njëri-tjetrin. Pamjet duhet të jenë me interes, jo pamje normale, por vërehet se si personi tjetër po shikon pa e kuptuar.

Gjithashtu kushtojini vëmendje intensiteti i atij shikimi dhe nëse përveç kësaj ata mund të kapen në një heqje dorë dhe madje mund të kthejnë kokën sepse njëri e ka kapur tjetrin duke e shikuar atë. Ky konotacion mund të merret parasysh kur dëshironi të kontrolloni nëse ka dikush në punë që ju pëlqen.

Nëse ndodhin këto ngjarje, duhet t'i jepni atij këtë kuptim se ai ju pëlqen. Nëse është një person që e mban shikimin, mund edhe të jetë duke kërkuar një moment frikësimi, meqenëse ai është një person i sigurt dhe i vendosur.

Shenjat e tërheqjes mes kolegëve

Kur e shohin njëri-tjetrin buzëqeshin gjithmonë

Nuk janë më vetëm ato shikime konfidenciale, por ato duhet të vëzhgojnë si ndizet njëra fytyrë kur sheh tjetrën, dhe madje nuk mund të mos buzëqeshni. Kur një partner ju pëlqen, padyshim nuk do të ndalet së buzëqeshuri sa herë që kam kontakt me ju.

komplimentet nuk mungojnë

Ka shumë njerëz që pëlqejnë të sillen mirë me njerëzit e tjerë, madje edhe me kolegët. Nuk ka asgjë më të mirë se sa të shkoni në punë të qetë dhe të ndiheni në harmoni. Por mund të ndodhë që një nga partnerët gjithmonë tregoni shumë lavdërime dhe komplimente ndaj një personi të caktuar.

Shfaqjet e dashurisë mund të ekzistojnë, kjo është e dukshme, por kur ajo transferon diçka më shumë se një zakon të thjeshtë, atëherë duhet marrë. si një e dhënë e dyshimtë. Në shumë raste, lajkat do të ishin të panevojshme, por kur kjo tregon se nuk mund ta mbyllni gojën dhe ta thoni atë, është një shenjë e qartë se jenindjeni shumë tërheqje.

Jini të vëmendshëm për të sjellë një kafe

Mund të jetë një kafe, një çokollatë, një tortë e vogël, një meze të lehtë, por fakti është se atë detaj të vogël ai e ka vetëm me një person të caktuar. Asnjë koleg nuk merr atë pak kontribut shtesë dhe atëherë duhet të jesh dyshues.

Shenjat e tërheqjes mes kolegëve

Ata do të hanë drekë së bashku

Mes kolegëve mund të vërehet se herë pas here dalin për drekë bashkë, por kur dalin rregullisht është një shenjë e qartë se diçka po ndodh. Edhe nëse nuk arrini në drekë sepse njëri prej jush kishte një takim, mund të shihni se sa i vëmendshëm është tjetri ndaj sillni atij drekën që nuk ishte marrë.

Mes tyre vihet re një rrëmujë joshëse

Lojtaria është çelësi, pasi ata presin të buzëqeshin në çdo rrethanë. Në cilindo nga këto momente nuk ka vetëm fjalë por kontakte të lehta, ndonjëherë edhe të dashura dhe të pafajshme. Mund të gjykohet vetëm nga mënyra se si silleni ndaj kolegëve të tjerë, pasi kështu do t'ju përcaktojë.

Ato përkojnë në hyrje dhe dalje të punës

Është krejt rastësi që Dy persona hyjnë ose dalin nga puna gjithmonë në të njëjtën kohë. Ndodh edhe në kohën e pushimit dhe jo vetëm një ose dy herë në javë, por vërehet se e bëjnë çdo ditë.

sjellje e pazakontë

Duke ndjekur një udhëzues bashkëpunimi

Thjesht shikohet sesi sillet secili prej tyre konotacione që zbulojnë se ata pëlqejnë njëri-tjetrin. Ju mund të shihni se si disa prej tyre kanë qenë në gjendje të fillojnë të rregullojnë veten shumë më tepër, edhe vendos parfum.

Kur ata janë duke punuar ju mund të vini re se si trupi i disa prej tyre i kthehet tjetrit vazhdimisht. Edhe shikoni nëse ndodh efekti i pasqyrës midis të dyjave. Kjo do të thotë që kur njëri nga të dy bën ndonjë gjest, për shembull, duke i prekur flokët, tjetri në mënyrë të pandërgjegjshme imiton atë që tjetri sapo ka bërë.

Si përfundim, të dish nëse dy persona pëlqejnë njëri-tjetrin në punë është e qartë nga seria e detajeve që kemi shqyrtuar. Shumë prej tyre duhet të përkojnë që ajo të jetë e dukshme. Por fakti që ata pëlqejnë njëri-tjetrin dhe duke u parë çdo ditë me njëri-tjetrin mund të çojë në një sërë fërkimesh dhe mosmarrëveshjesh, pasi romanca e zyrtarizuar në punë mund të komplikohet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.