Зара се обложува на одржливоста во својот најнов уводник

Одржливоста е клучен збор во новиот есенски уредник на Зара. Со пароли како „Грижа за влакна / грижа за вода / грижа за планета“, шпанската фирма пронајде процеси и материјали кои повеќе го почитуваат животната средина.

Неутралните тонови доминираат во оваа кампања, која вклучува облека како што се фини џемпери, блејзери, јакни од кожа и карирани палта.

Со одлично следење на улица, не е ни чудо што трендот на атлетика е еден од изворите на инспирација од одржливата издавачка куќа на Зара.

Издавачот е посветен на соживот помеѓу паметна и спортска облека, комбинирање џогери со класични палта, блејзери со капи и дуксери со карирани панталони.

Темносината, кафеавата и сивата боја се главните бои на колекцијата, додека во однос на мотивите, фирмата останува безвременска, не надминувајќи ги бесмртните квадрати и ленти.

Откако ги освои модните писти низ целиот свет, Зголемени панталони со висок струк пристигнуваат во Зара да понуди, сега на пошироката јавност, релаксирана алтернатива на острите силуети кои владеат во последните неколку години.

За горниот дел, Зара се одлучува за дуксери и фини џемпери, кои трендот на атлетика ги претвори во две совршено заменливи парчиња во кој било изглед што ќе ви падне на ум.

Сепак, постојат и поризични избори, како на пр јакни и кардигани облечени како кошули, нешто што, изненадувачки, работи многу добро.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.