Muroexe, шпанската марка која триумфира со своите иновативни дизајни и материјали

Денес ви донесуваме многу посебен бренд во Hombresconestilo.com и тоа е еден од оние што најмногу ни се допаѓаат на ниво на дизајн и иновации со материјали и текстури кои избегаат од традиционалното. Неговото име е Муроекс и покрај она што можете да го замислите во првиот впечаток, тоа е Шпанска компанија кој бил во можност иновираат во сектор неподвижен како обувки. Неговите модели се базираат на минималистички дизајн, иновативни материјали, екстремна леснотија за да се постигне хибриден концепт за урбани обувки помеѓу чевли и патики и со јасен допир. висока технологија тоа ја заслепува јавноста со повеќе од 250.000 продадени единици досега.

Иако нивните starвездени производи се чевли и патики, брендот ни нуди и други производи како што се чизми, сандали и додатоци како ранци, чанти, ... сите со изразен стил Muroexe: минимални дизајни и иновативни материјали.

Со цел да ве приближиме до некои од производите во неговиот каталог, брендот ни ги обезбеди 3 модели на патики и чевли што ќе ги видиме подолу.

Маратонска маглина Осака

El Маратонска маглина Осака Тоа е еден од оние модели Muroexe кои се наоѓаат на половина пат помеѓу чевелот и чевелот. Визуелно неговиот дизајн е елегантен и трезен, но еднаш ставен леснотијата и флексибилноста на материјалите со кој е изграден прави да се чувствуваме како да носиме удобни чевли. Обувката е конструирана со ткаенина за истегнување која може да дише и ви овозможува да ги носите во најжешките денови без никаков проблем и благодарение на ергономската влошка за мемориска пена се прилагодува на вашиот отпечаток како нараквица. Единствениот EVA (се користи во професионални патики за трчање) е совршен избор за да се постигне многу лесен производ со добри перформанси.

Таа е идеална обувка за облечете се удобно и издржете ги напорните работни денови но чување на А. елегантен изглед.

Неговата оригинална цена е 80 €, но сега Можете да ги добиете на продажба за само 35 € со кликнување овде.

Хибриден астероид Вајт

Хибриден астероид Вајт Тоа е модел кој влегува низ очите, или се за inубувате или не ви се допаѓа, но тешко е да имате средно мислење. Нашиот случај е прв, ни се чини а прекрасен модел со вистински необичен и иновативен дизајн заради минимализмот на тоа.

Со едвај видливи рабови, производот е изработен од синтетичка кожа што симулира кожа и, како што е вообичаено кај производите на Muroexe, тој е многу лесен. На ниво на ѓон и влошка, тој ги користи истите елементи како и претходниот модел: ѓон ЕВА за да обезбеди спортски спор, додека ја одржува елеганцијата на целата и ергономската влошка што може да се отстрани. мемориска пена.

Бидејќи е тотално бел производ, еден од нашите првични стравови е дека лесно ќе се обои и ќе се чисти многу тешко. Реалноста е дека синтетичката кожа е значително помалку валкано отколку што може да изгледа на почетокот и лесно се чисти со влажна крпа со малку сапун.

Неговата оригинална цена беше 75 €, но сега можете да го купите за само 50 € со кликнување овде.

Метричка гравитација на атомот

Папучичката Метричка гравитација на атомот Тоа е еволуција на Atom, најуспешниот модел на брендот и што го натера да го освои пазарот пред неколку години. Направен е од водоотпорна синтетичка кожа и е достапен во 5 различни бои за секој вкус. Единствениот капак е гума, што нуди добар зафат во вода, иако ја прави тежината поголема од другите модели што ги тестиравме од марката. Како и останатите модели, тој доаѓа опремен со ергономска влошка за мемориска пена што се вклопува како нараквица на вашиот отпечаток.

Новиот модел на Атом Го имате на располагање за 80 € со кликнување овде.

Добрите и лошите страни на нивните производи

Како што можеме да видиме во производите што ги разгледавме, Muroexe е компанија која јасно се обложува на минималистички дизајн и најавангардни технологии во секторот обувки. Нивните производи се трезни, чисти, скоро беспрекорни и многу елегантни; тие претставуваат средна точка помеѓу удобноста на чевелот и стилот на чевелот, успевајќи да го обезбедат најдоброто од секој свет. Првото нешто што ве погодува е колку се лесни, многу повеќе од која било од чевлите што ги имате дома и колку е удобна влошката за мемориска пена кога се прилагодува на обликот на подножјето на ногата. И, тие се многу удобни за носење, ги стававме во текот на целиот ден без ногата да страда најмалку.

Како единствена точка против, ткаенината на моделот Маратонска маглина Осака е претерано флексибилна што го прави моделот лесно да се деформира на ногата и да изгледа помалку привлечно по неколкудневна употреба.

El пакување тоа е уште една од силните страни на нејзините производи. Приемот и отворањето на моделот Muroexe е доста искуство Благодарение на неговата внимателна кутија, квалитетот на материјалите во линија што многу потсетува на производите на Apple.

Во однос на цената, вредноста за парите е добра, особено ако ги искористите понудите на моделите со попуст.

Други фотографии од моделите Muroexe

Подолу ви нудиме список на фотографии на моделите Muroexe што ги анализиравме во оваа статија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.