SK-II во Шпанија, најнова во луксузната козметика

Конечно пробајте ги производите од потпис SK-II можно е во Шпанија. Оваа нова јапонска фирма доаѓа во нашата земја со вистинска иновација за нашата кожа. Во моментов е лидер во грижата за лицето во Азија и успева во Соединетите држави.

Твојата тајна? е Питера, единствена компонента составена од витамини, амино киселини, минерали и органски киселини кои природно работат на нашата кожа.

За да направите добро чистење, прво треба да започнете со исчистете ја кожата со своите производи за прочистување, (гел за чистење, лосион и пенест крем што ги нуди оваа фирма).

По ова, можеме да продолжиме со втор чекор, На Суштината на третманот на лицето, или позната и како света вода, составена од 90% чиста Питера.

За повеќе персонализирани третмани, каде што кожата веќе изгледа одлично, додадете на овој ритуал a дополнителна доза на хидратација со Маска за третман на лице, луксузна маска која обезбедува сјаен ефект и веднаш ја ревитализира кожата.

Овие производи можете да ги најдете во Продавници El Corte Inglés, каде што за купување на производ, тие ќе ви закажат состанок со управителот на брендот sk2 во продавницата, каде што ќе ви дадат персонализиран третман.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   МАРИЈА JОСЕ АНОРО dijo

  Може ли да ми кажете каде можам да го купам СК II во градот Барселона.
  Благодарам

 2.   Луксуз dijo

  Добро попладне

  Овие производи можете да ги најдете на кој било англиски суд.

  Да ти кажам дека цените се високи, од 45 до 130 евра

  честитки