Пантихоза за мажи

Пантихоза за мажи

Во случај да не сте знаеле, pantyhose за мажи тие се веќе цел бум во Европа и САД. Иако ова изгледа како А. нов тренд, панталоните веќе биле користени од Римјаните пред неколку века, но употребата на овие започнала да опаѓа во раниот деветнаесетти век. Ова тогаш би бил обичај што повторно зазема, како што се случи и со другите трендови.

на Врвни мотиви на мажите да добијат гаќички, тие се над сите нешта топлината, удобноста, придобивките што и ги дава на циркулацијата на крвта и се разбира истражете ја женската внатрешна страна, што апсолутно го имаат сите мажи, патем.

Иако тоа е тренд кој е веќе широко прифатен, многу луѓе не се согласуваат со тоа, класифицирајќи го машки pantyhose на начин како смешен, обичен или гротеска. Но, ова не го менува вкусот за оние кои сакаат да се здобијат со Pantyhose во сите свои верзии, нетранспарентно, сатенско, со потпора или со разни дизајни и бои.

Веб-страницата Е-MANCipate, беше посветен на забрзување на прифаќањето на машки pantyhose како редовно дополнување на секојдневната облека. Ако ја погледнеме страницата, се чини дека станува збор за шега, но не може да се негира дека идејата е многу добра, бидејќи помага да се отворат умовите на многу луѓе кои сè уште се противат на употребата на облека што нема ништо од друг свет. Како што можеме да видиме на фотографиите, оваа облека исјае во различни колекции на модните писти y им изгледа одлично на мажите.

Ако сакате повеќе информации за панталоните, не двоумете се да ја посетите Е-MANCipate, и така ќе видат колку е корисна оваа облека за мажите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Викјак dijo

  Ми се чини друга опција за мажите кои треба повеќе да комуницираат со женствената, бидејќи благодарение на ова толку значајно тие ќе докажат дека луѓето што ги користат се само за задоволство, а не за друго.

 2.   Андилакур dijo

  Јас ги здолнив со карирани здолништа, и зошто да не носам панталони со нозе кога е ладно? Мислам дека нема ништо лошо во тоа, ако сте хетеросексуалец затоа што носите женска облека, нема да станете хомосексуалец! И ако се многу подобри за моделирање. - Мојата пошта andylacruz53@hotmail.com