Оукли Холбрук VR46, од Валентино Роси

Веќе ви го објавивме пред неколку недели, пилотот Валентино Роси стана нов амбасадор на фирмата Оукли. Меѓу неговите задачи беше да го позајми својот имиџ на фирмата во идните кампањи и да дизајнира нов модел на очила Холбрук. Тука го имаме резултатот.

Искористувајќи го фактот што минатиот викенд се одржа Мото ГП Аперол де Каталуња ГП, фирмата го претстави моделот дизајниран од Валентино Роси, серијалот на Холбрук VR46. Тркачот на мотоцикли го прилагоди својот омилен модел Оукли, Холбрук, во специјален дизајн што ќе се најде во продажба следниот јули на цена од 130 евра. Дали би ги купиле?

Роси
Роси се зафати со оригиналниот дизајн на Холбрук со црна рамка O Matter и разни метални акценти на кои се карактеризира локот Окли. во жолта боја, претпочитаната боја на пилотот. За да го персонализирате моделот, иницијалите на Роси и неговиот број 46 се печат на храмовите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Д-р Меренг dijo

  Ми се допаѓа дизајнот, тие изгледаат убаво за релаксирано сончево попладне, да возат брод или да се занимаваат со некој спорт. Тоа е добра комбинација на нешто класично и модерно.

 2.   adfgb dijo

  Ги купив поевтино во оптизо ... И тие се одлични