Преглед на MFSHOW Мажи, три дена на машка мода

После три интензивни дневни машки облеки, MFSHOW Мажите го облекоа затворачот за затворање вчера, со што заврши првата писта за професионална машка облека. Но ... Што е видено на оваа модна писта?

За време На 15, 16 и 17 јули, модата беше главен јунак во културниот центар „Конд Дуке“ и во Музејот на костумите.
MFSHOW Men започна во понеделникот 15 за јули со Солоио, Мирто и Емидио Тучи Блек, продолжи на 16 јули со Гарсија Мадрид, Ел Гансо, Едуардо Ривера и Тенки, и заврши на 17 јули со Аднан, Ландер Уркијо, Мартин Вашбор и Хоминем.

Денес ќе ви дадеме кратко резиме на она што се случи на оваа прва професионална модна писта за машка облека.

Шпанската фирма СОЛОИО, специјализирана за додатоци и машка облека изработена од италијанска свила ја покажа својата нова колекција „Нуово Гентилуомо“ каде што ја предложи сликата на модерен блескав, смел и кој сака боја, мешање дезени како што се цвеќиња, ленти и карирани, а особено играњето со текстури, каде што се гледаше свила, памук, еспарто, кожа и ленени облеки.
Фирмата исто така претстави суштинско значење за ова лето, нејзините рачно изработени еспадрили.

Мирта

Мирто, еден од најкласичните брендови во машка мода, зачекори на MFSHOW Men за да претстави a баланс помеѓу класичното кроење со помодерни отпечатоци и кроеви. Неговиот главен протагонист беше Кошула, која доаѓа во светли бои како црвена, сина и шарени шари во бои како тиркизна, розова меурче или лосос во риги.
Кршејќи се со сериозноста, Мирто претстави и колекција составена од соодветна кошула и боксерски шорцеви, и друга поло маици придружени со вратоврски и машни, за да заврши со ремени јакни и пижами со душек во риги.

Емидио Тучи

Фирмата на El Corte Inglés, го стави својот најсилен облог на тоа Постелнини и памучни одела во тонови како земја, окер, комбинирани со сандали и еспархии есперто.
Емидио Тучи е посветен на „елегантен и тренди“ човек и во рамките на неговите костуми, најистакнати се тесните, лесни и пред се удобни линии за следната пролет-лето 2014 година каде многу морски бои, како аква сина, кралска сина и морнарица, ќе бидат присутни заедно со бисерно сива и бело-бела боја.

Гарсија Мадрид

Dieciséis е името на колекцијата Гарсија Мадрид за неговата колекција во наредната пролет-лето 2104. Следната година, ќе можеме да го видиме на потписот чисти парчиња јакни и панталони со отпечатоци на кошули за да направите разлика во нијанси како што се сини, бели, зелени, песок и бледо розова боја.
Следното лето панталоните ќе бидат многу потесни и пократки, откривајќи го чорапот. Печатени кошули и смела комбинација на јакна и шорцеви за најшик денови.Гуската

Со своја етикета, Ел Гансо се појави на модната писта MFSHOW Men со свој идентитет. Општо алтернативна колекција со конотација на елитистичко англиско училиште, каде што бојата беше апсолутен протагонист, меѓу кои се издвојуваа зелено јаболко и морско сино.

Јакни со лакови, лажни панталони, проверени и кошули во риги, поло маици, мантили, скроени костуми и дуксери се некои од предлозите на Ел Гансо за следното пролетно лето 2014 година. Како новина, постелнина, во риги и американски кошули, несомнено спортските, неговиот белег кој не престанува да свети низ целата парада заедно со ранците, карираните вратоврски и чорапите.


Едуардо Ривера

Тој не го заборави својот британски допир и презентираше колекција одела што тој ги нарече технолошка, бидејќи не треба да се пеглаат и не се брчки. Неколку различни костуми и во највпечатливите тонови како флуор жолта или магента, и минувајќи низ најкласичните, како што се црна или темносина.
Со својата колекција тој сака мажите да се облекуваат пријатно и да уживаат истовремено да бидат елегантни.


Магаре

Тенки го заврши вториот ден од MFSHOW Men со колекција на класичен крој и со дотерување. Наутро со многу спортски изглед, а попладне со повеќе боемски и интелектуален шмек.

Аднан

Третиот и последен ден од модната писта MFSHOW Men започна со Аднан кој се обложи на една целина погрешно комбинирање на облеката за следното пролетно лето 2014 година каде што џелаба е нејзино извонредно парче.
Во рамките на неговата колекција наоѓаме платна, џелаба и палтчиња од јакна во најчист сахарски стил со бермуди.

Аднан

adnan1

Ландер Уркијо

Инспириран од фантазијата, фирмата ги трансформираше ткаенините од кошули во блејзери, карирани во бои и дезени. Меѓу неговите главни моменти, костумот со штипки ја зема тортата, но тоа не е типично одело со вертикални ленти, туку хоризонтални, заедно со камуфлажен принт на панталони, јакни и кошули.

Мартин Вашбор

Најбезбоен предлог, каде црно-бело под влијание на апстрактен импресионизам, беа протагонисти на модната писта.

Хоминем

Младата линија за мажи од Ел Корте Инглес претставува многу актуелна колекција за следното пролетно лето 2014 година многу удобна, разноврсна и целосно комбинирана облека. Во рамките на неговите бои наоѓаме зелена боја, блуз, портокали и сенф во сите свои нијанси кои коегзистираат со отпечатоци.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.