Danielек Даниел ги претставува своите пијалоци во конзерва

Џек ДениелсНеколку пати ви презентиравме производи кои се подготвени за пиење и денес е случајот со Џек Дениелс, кој ги лансираше своите пијалоци подготвени за пиење и во верзија од конзерва од 350 мл.

Има две верзии: Jackек и кока-кола (Арома на кола) и Jackек и Gумбир (типичен ѓумбир Але). Овие конзервирани пијалоци имаат квалитет на мешавина и вкус на виски со потпис на Jackек Даниел, со 6% алкохол по волумен.

Овие две верзии им овозможуваат на корисниците на Џек Дениелс однесете го производот каде било и олеснете ја нивната потрошувачка.

Fuente: Големиот дегустатор


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

13 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Едуардо dijo

  И каде ги продавате?

 2.   МАРТИН dijo

  НА ВАЛМАРТ СУПЕР ЦЕНТАР

 3.   МАРТИН dijo

  добро е и стилот е 'рѓосан

 4.   Jaime dijo

  не не не!! тоа виски со кола е поркерија! Не знаат дека виски е само на карпи или со минерална вода !!! ??? ке поркерија!

 5.   Виктор dijo

  Хаиме, што е гомна е твојот начин да пишуваш «виски» хахахаха, треба да земеш vat69 xD

 6.   OSОШ dijo

  тоа е многу добар пијалок

 7.   Торо dijo

  Мартин
  Сигурно во Валмарт и особено во Мексико има такви ???

 8.   цировладимир dijo

  Јас неодамна купив, да пробам, еден од нив на OXXO во градот Кверетаро. Она што не се сеќавам е цената ??? Дали некој знае по која цена ги продаваат?
  Одлична мешавина, едноставно истурете ја содржината во чаша со мраз и уживајте во неа - подобро отколку директно од конзервата -

  1.    Џоел dijo

   21 пезоси

 9.   Феликс мартин dijo

  Драги мои imeејми и Виктор: она што ги растажува другите е тоа што тие се расправаат за работи за кои навистина не знаат, Daniек Даниелс е виски (ОВА Е КАКО Е ПИШЕНО ПИЈАЛОКОТ), тој е американски и затоа е направен да се пие со кола или мешавина од ваш избор. Исто така е познато како бурбон, за разлика од оригиналното скоч започнува со пишување ВИСКИ има стандард за ознака на потекло, зрното со кое е направено е слад (бурбон се прави со пченка) и се зема „правилно“ максимум со 2 коцки мраз, ѓумбир или минерална вода ... ох и Хаиме секако дека е глупост да имате скоч со што било друго. со почит !!!

 10.   јошван dijo

  Многу е добро, ами го сакам и ако не сакам мраз, не го хмбре! подобро! Поздрав до сите пијани кои уживаат во своите пијалоци

 11.   ангелика dijo

  Добра вечер, прашање во Богота Колумбија, каде можам да го набавам овој пијалок?

 12.   Александар dijo

  Јас сум од Колумбија, но не ги добив. Отидов во Мексико и Канкун и можете да ги набавите како покер во Колумбија секаде каде што ги продаваат и тие се со по 6.000 може