Фофисано, новата машка мода што ги полудува жените

фофисанос

Нова мода се појави на социјалните мрежи, на фофисано Тоа е таа тенденција мажите да изгледаат без нивни комплекси барига. Или како да бидете горди на своето тело, дури и кога не сте aубител на просториите за тежина.

Ако спорт Не е вашата омилена активност и имате тенденција да се дебелеете, бескорисно да очајувате. Бидејќи во денешно време, новиот тренд кај мажите би бил да покажат стомак, исто така mujeres сметаат дека е многу привлечно.

Наречен „пивски стомак“, фофисано Тоа е таа нова мода што се роди во социјалните мрежи по објавувањето на написот напишан од 19-годишен студент под наслов „Зошто девојките сакаат фофисано?“

Во таа статија, Mackenzie Пирсон објасни зошто жените се сè побројни во занемарувањето на мажите со статуелно тело и во фаворизирањето на понесовршените тела. На фофисано Затоа, би било тоа тело извајано од аперитивите помеѓу пријателите пици партија и вечери поминати на каучи, додека други се препуштаат на натчовечки напори сето тоа да го изгубат во дневните простории. фитнес.

Судено како епикурејски и малку загрижен за изгледот, среќниот фофисано би бил вистински overубител на жените. Леонардо Ди Каприо, Asonејсон Сегал или Johnон Мејер се неколку примери на мажи со кои се фалат барига.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.