BAPE ја отвора својата онлајн продавница за Европа

Јапонската фирма Мајмун за капење, попознат по БАПИ, штотуку го инаугурираше своето онлајн продавница за европски континент. Потребно им е долго време откако пред две години решија да продаваат преку Интернет во Јапонија и пред нешто повеќе од една година целосно влегоа на американскиот пазар.

Несомнено добра вест за следбениците на овој бренд во урбан стил, бидејќи е релативно тешко да се заобиколи овие делови, да се биде многу од она што е валкано фалсификати. Или лоши вести кои ги гледаат цените, во зависност од тоа како гледате на нив.

Освен дуксерите и маиците во урбанистички план, фирмата има неколку кошули и јакни што ќе триумфираат меѓу најексцентричните. Се надеваме дека BAPE ќе го отвори патот за клубот „Момци милијардери“ и тие исто така ќе отворат своја официјална онлајн продавница.

Официјална страница: БАПИ


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.