Фани пакувања, враќање на најнеизвесниот додаток

Zara

Пред неколку децении, навивачките пакувања исчезнаа од стилската сцена, но очигледно, имаше луѓе кои го пропуштија овој додаток, не многу стилски, но колку што можеше да биде функционален.

Бројни фирми се одлучија да ги вратат назад, и на овој начин да ни понуди уште еднаш можност да уживаме во тој комфор претставен со носење на нашите лични предмети околу половината каде и да одевме (секако, освен настаните со црна вратоврска).

Новата генерација пакувања за фанови вклучува модели кои нудат вибрации од 90-тите: мали и едноставни. Но, наоѓаме и други со повеќе простор. И тоа е дека списокот на основни објекти за ден за ден е зголемен оттогаш, затоа беше неопходна адаптација кон новото време.

Покрај паричникот, клучевите од куќата и (ако сте пушач) тутун пакет, сега ни треба и дополнителен простор за мобилниот телефон и можеби некој производ за лична хигиена. На овој начин, на пазарот наоѓаме фани-пакувања кои еволуирале во полноправни мини-пакувања во кои дури можеме да собереме и џебна книга за читање во јавниот превоз на пат кон дома.

Истпак

Луј Витон пролет / лето 2018 година

Колку е поголем вашиот пакет за фанови, толку помалку практично ќе биде да го носите околу половината како во старите денови. Алтернативата е да ја носите низ целото тело. Како да е торба за рамо, но со торбата на градите, наместо на страна.

Сега, кога живееме во времиња во кои неудобноста тежнее да биде новиот кул (како што е прикажано од најновите колекции од Баленсијага, ienулиен Давид, yaуња Ватанабе или Ланвин), се чини идеално време за ова враќање, иако тој нема сите заедно со него да успеат на улица, или барем не веднаш.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.