Remереми Скот и неговата најаисториска колекција

Пред неколку месеци ја видовме колекцијата пролет-лето од оваа година на тој голем дизајнер по име ереми Скот инспириран од митската серија Лос Пикапиедра, но барем уште не сум видел облека или креација. Па, се чини дека тие се веќе тука.

Шорцеви, маици, шалови ... па дури и машнички. Па, јас не би бил убав со добро смокинг и машна така… Совршен за секоја пригода што бара ригорозна елеганција, ајде. А што е со маицата „Твојата пештера или мојата?“, Зарем не е да се купат четиринаесет исти? Со таа духовита фраза и оние ласкави врвови ...

А што е со панталоните? Совршен и за секоја ситуација, без никакво сомневање. Како и да е, немам повеќе слики ... но претпоставувам дека можете да го замислите остатокот од колекцијата. Во однос на цените; Маиците се околу 125 евра, шорцеви околу 190 и марами околу 150.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Алваро dijo

    И, тоа е дека, покрај создавањето на овие „работи“, се ставаат огромни цени за тоа што се. Ајде, не подарен ...