Мет Гала 2017 - Најдобар машки изглед

Мет Гала 2017 имаше авангарда како своја тема, од оваа година настанот и оддаде почит на изложбата „Реи Кавакубо / Ком де Гарсон: Уметност на меѓусебно“, посветена на дизајнерот и основач на фирмата Ком де Гарсон.

Како и секој прв понеделник во мај, Метрополитен музејот на уметност во Newујорк го истури црвениот тепих за познати лица и тешка категорија во индустријата. Овие се нашиот омилен машки изглед:

А $ АП Роки

Раперот и иконата за стилот не разочараа. Таа се одлучи за еден од американските инспирирани погледи од Раф Симонс прва колекција за Келвин Клајн, еден од најавангардните дизајнери.

Френк Океан

Балмејн беше потписот избран од пејачката. Изглед кој може да изгледа нецелосен, но без сомнение игра многу добро на картата на минимализмот, една од квалитетите кои најчесто се поврзуваат со авангардата.

Еди Редмајн

Црвениот тепих беше поделен помеѓу оние кои го следеа кодексот за облекување - што беше црна вратоврска - и оние кои не го сторија тоа. Сметана за една од славните кои најдобро носат одела, оскаровецот беше еден од оние што останаа верни на кодот, како што се очекуваше. Јас носам А. Смокинг прада во живописно сино со копчиња со две гради.

Рами Малек

Mrвездата од „Г-дин Робот“ дојде на настанот облечена целосно во црвена боја, освен некои тапи црни лакирани чизми до глужд. Наместо машна, актерот носеше цветен апликација во џебот. привлечен смокинг Dior Homme.

Фарел Вилијамс

Во придружба на неговата не помалку стилска сопруга, амбасадорот на Шанел носеше облека една од најпознатите лежерни тимови на вечерта. Повеќе од оправдано и заради неопходниот урбан допир и за одличниот резултат. Покрај тоа, облеката беше од почесната фирма, Ком Де Гарсон.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.