Костумот го прави човекот (а не обратно): 5-те упатства за совршен костум

Болен од гледање реално atверства кои ви ги преплавуваат плакарите, решив да резимирам во 5 клучни точки што треба да земете предвид за да може вашиот костум да се чувствува како ракавица.

Не секој може да има прилагодено одело - што е секогаш идеално - но и денес тие продаваат одлични костуми по големини. Сега, мора да ги земете предвид овие пет златни правила да се оди како четка.

инфо-тужба

 1. Совршена должина на ракавот: ниту до средината на рацете ниту со покажување на зглобовите. Истегнете ги рацете кога се обидувате со јакна за да видите дали е таа во совршена големина.
 2. Правилно сечење на панталоните: многу мажи не се во право со димензиите на панталоните. Исто така, многу зависи од типот на чевли што ќе ги изберете. Предниот дел треба лесно да се потпира на чевелот, а задниот дел треба да го покрие чевелот малку за околу еден или два сантиметри.
 3. Идеална должина на јакна: во 90-тите години земаа макси јакни и во 60-тите формата беше супер опремена. Тековниот рез е покласичен и не треба да прави да се чувствувате кратки нозе!
 4. Природниот пад на рамото: Линијата на рамото на вашата јакна мора да одговара на рамото на вашето тело. Не тешките влошки на рамото, ниту паднатите раменици. Секогаш барајте ги вистинските пропорции.
 5. тужба4

 6. Закопчено без собирачи: Јакната мора да се прилагоди на силуетата на телото. Штом ќе го прицврстите, не треба да се собира во форма на Х на торзото, тоа ќе значи дека е многу мал.

И така пријателе, не постои можна грешка.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.