5 многу разноврсни чанти што не можете да ги пропуштите

На чанти Тие се многу корисни, особено во оние прилики кога имаме толку многу работи за носење што ништо не се вклопува во едноставна торба за рамо. За да изберете чанта не е потребно да се троши премногу, бидејќи во моментов фирми со ниска цена како што се Манго, Зара, H&M Pull & Bear или Бершка, ни нудат опции по многу добра цена.

Денес избрав 5 чанти кои се одлични и за ден-за-ден како што е да направите одмор за викенд или да одите во теретана, бидејќи поради нивната голема големина тие се најразновидни и најкорисни.

Чанта од НЕ од Манго

Оваа торба за торба од НЕ од Манго Доаѓа со кратка двојна рачка, затворач со патент и подолга рачка за да може да се носи на рамото. Има во две бои, кафеава и црна, втората ми се допаѓа повеќе, затоа што е поразновидна и комбинира со сè. Неговата цена е 59,99 € и веќе е на продажба во вашиот Online Shop.

Кожена торба Зара

Таа е една од моите омилени. Доаѓа во стара црвеникава нијанса што му дава навестување на повеќе гроздобер. Кога станува збор за кожата, нејзината цена е нешто повисока, 139 €, но сигурен сум дека овој вид чанти може да се искористи илјада намени. Веќе е на продажба во вашата Online Shop.

Патна торба Зара

Иако е патна торба, таа служи и како чанта, особено за чување на нашите технолошки додатоци како таблет или iPad. Таа доаѓа во една од сезонските нијанси, воена зелена и со плетена рачка да и даде поинаква игра на торбата. Тоа е одлична цена, чини 59,90 € и сега е достапна во вашата Online Shop.

Патна торба за патување Pull & Bear

Ако претпочитате понеформален допир, ова е вашата чанта. Ова е торба што доаѓа заедно мали детали од кожа и со остатокот од торбата во платно ткаенина. Достапно е само во каки, ​​една од боите кои исто така се во тренд оваа сезона. Неговата цена е 79,99 €, и сега е достапна во вашата Online Shop.

Зип торба Бершка

Оваа есен, Bershka Исто така е лансиран во светот на додатоците за мажи, и претставува неколку модели во чанти. Овој што ти го покажувам е еден од нив. Целосно е во платно, а освен што е торба за ден за ден, идеално е да го однесете и во теретана. Неговата цена е 29,99 € и сега е достапна во вашата Online Shop.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Се облекувам сам dijo

  Вистината е дека тие се многу кул !! Ми се допаѓаат, и имам некои, но вистината е дека тоа не е најудобното нешто на светот! И откако ќе го кажам ова, да видиме дали ќе купам рачна што навистина ми се допаѓа !! хахаха

  Поздрав од „Облекувам сам“ [Човек] - mevistosolo.blogspot.com

  1.    Имајте час dijo

   Да, тие се одлични, мора да се навикнеме да ги носиме

 2.   Бутик за чанти dijo

  Чантите обично даваат поелегантен шмек на нашиот изглед, но тие се малку понепријатни за носење. За ден за ден претпочитам торба за рамо.