XNUMX restaurantes en Madrid que no te puedes perder

Hoy tenemos una selección muy especial dirigida al buen comer, y es que para todos aquellos que os cuesta elegir restaurante en Madrid para una cena especial, hoy tenemos nuestro top XNUMX de restaurantes que no te puedes perder en Madrid. Меѓу нив тие се многу различни, но сите имаат нешто заедничко, што пријатно ќе ве изненади. Не можете да ги пропуштите!

Трезе

Се наоѓа во број 13 на улицата Сан Бернардино во Мадрид, На Ресторан Трезе Тоа е ресторан кој не разочарува. Станува збор за а мал и добро чуван ресторан совршен за релаксација во добро друштво и да бараат малку приватност. Има само простор за околу 24 лица И тој е поделен на два спрата. горниот со околу 12-15 лица и долниот со трпезарија за уште 12 лица. Од првиот момент кога ќе пристигнете, се чувствувате најубаво кога Саул, неговиот млад основач и готвач, излезе да се претстави и да ви ги понуди најдобрите јадења на менито.. Во овој случај, и како би можело да биде поинаку, оставив да ме понесат, нема ништо подобро од секогаш да се следат препораките на готвачот.

Моето искуство беше внимание на 10 и во рамките на препораките што ми ги даде Саул, можев да се обидам Wagyu говедско месо несоодветно со маслиново масло и паштета од леб да започнам со, продолжив со добро Печена елен со костен и печурки, (Морам да ви кажам дека неговата специјалност е ловот), и завршив со процветам, неговиот посебен десерт «Спомени од детството»Десерт кој ве потсетува на 80-тите години, памучни бонбони и слатки, што беше спектакуларно добро.

Јадењето обично ве чини неколку 35-40 € по лице. Подобро е ако ќе поминеш резервирајте на следниот телефонски број: 915 410 717 или 628 55 30 90. Тие се отвораат секој ден, освен на Понеделник и недела навечер кој е затворен.

ЛаКаса

Цезар Мартин е одговорен за оваа точка на состанокот да ужива во гастрономијата 2.0. Со малку повеќе од една година живот, ресторанот Лакаса Стана еден од моите омилени ресторани за вечера во Мадрид. Таа е на врвот на светот на социјалните мрежи, и ова е она што ве тера да го видите од моментот кога ќе влезете во ресторанот. Ова лоцирана на улицата Раимундо Фернандез Вилаверде број 26, и меѓу нејзините јадења не можете да ја пропуштите starвездата на куќата. Нивните прженици за сирење идеазабал.

Најмногу препорачливо е да резервирате и пред се да одите подготвени да живеат вистинско гастрономско искуство. Цезар секогаш излегува да ве поздрави и ве молам, не гледај во писмото. Нека ве занесат нивните препораки, тоа никогаш не пропаѓа! Youе ве изненади со јадења како прженици на сликата, крокети од калчос, слатки лебови, специјални јадења од печурки, тартар од туна, добро месо и секогаш остава простор за десерт, бидејќи не можете да ја напуштите ЛаКаса без да ги пробате нивните Лакасито. Огромен лакасито полнет со чоколаден глушец.

Несомнено, многу препорачана опција да поминете пријатна вечер во добро друштво со А. спектакуларна услуга. И Цезар и неговата алтер-его Марина ви помагаат со сè што ви треба, така што во Лакаса не ви недостасува апсолутно ништо. Можете да резервирате повикувајќи се на нивните контакт броеви: 91 533 87 15 и 626 933 081. Цена по лице, околу 40 евра.

Асгаја

Тоа е нов луксузен астуриски ресторан кој се наоѓа во срцето на Плаза де Куско, на улицата Доктор Флеминг, број 52. Асгаја, се карактеризира со употреба на производи со врвен квалитет во сите јадења, кои ве изненадуваат и двајцата поради нивната арома и вкус.

Ресторанот е многу топол, дизајниран во различни видови дрво на подови, wallsидови и тавани. Неговата кујна се карактеризира со тоа што е традиционална, но има авангардна точка каде што можете да ги цените новите вкусови.

Веднаш штом ќе пристигнете кога ќе го погледнете вашето писмо, најдоброто нешто е што ќе дозволите да ве советува вашиот сомелиер, што, врз основа на вашите вкусови, подготвува совршено мени за вас. Меѓу неговите почетнички не можете да ја промашите ибериската шунка, сардините без коски пушени со диви билки на лепче, кремската пајакова лазања од рак со зеленчук што е спектакуларно добра, скршените јајца со кабала со праз.

Отворете место за неколку секунди со добро јадење со риба. Омилен ми е слабината од туна со природен сос од домати и ибериското соте, заедно со ослиќ во неговите две верзии. Од една страна, јаболковина со школки, или римски стил придружена со прстени од тксипис.

И не заборавајте да ги испробате нивните десерти. Најмногу препорачано су јаболко татин дека треба да го побарате веднаш штом почнете да јадете затоа што ви требаат околу 25 минути подготовка или frixuelos полнети со сладолед од лешници.

За резервација, јавете се на следниве броеви: 91 353 05 87 или 648 897 842. П.тешко по лице околу 40 евра.

Сагарди

Ако барате баскиски ресторан во Мадрид, не можете да го пропуштите ресторанот Сагарди. Гастрономско искуство со основа и специјализирано за традиционална баскиска гастрономија. Во него можете да најдете секакви јадења зготвени со многу традиција. Но, особено сакам да ги споменам нивните посебни гастрономски денови на волот. Ова е 9-та година како ги прават и секоја година се надминуваат.

Од 1 до 17 ноември, во сите ресторани Сагарди во Мадрид, Барселона и Валенсија, тие ќе бидат послужени Txuletones на говедско месо со спектакуларен квалитет, од два галициски примероци чиј вкус потсетува на оној што се служел во минатото на баскиските скари на планините.

sagardi_buey

Можев да го испробам ова искуство од прва рака, со највпечатливо мени. Започна со пржена „txistorra“ од Орио, продолжи со неколку „potxas“ грав од Толоса со нивниот гарнир и продолжи со кралот и вистинскиот протагонист: галицискиот вол „Txuletón“ придружуван од некои свежи пикеillо пиперчиња печени во млеко и излупени со рака. Сето тоа измиено со црвено вино Уко Ацеро од Мендоза, Аргентина.

Во Мадрид тие се на c / Jovellanos, број 3 и можете да направите резервација на 91 531 25 64.

Дасабаса

Лоциран во стари бункери за јаглен од XNUMX век, во целост срцето на Мадрид, на Кале де Вилалар број 7, Дарио Барио е одговорен за Дасабаса. Ресторан кој е многу модерен во главниот град. Дарио покажува а многу едноставна буква, каде што комбинира авангарда и класичен воздух истовремено, кој е составен од пет почетнички, четири риби, четири месо и четири десерти. Ако сакате да имате повеќе опции, имате и две: Даса и баса од 65, односно 80 евра.

Во рамките на нивните специјалитети наоѓаме свинско млеко со портокал и опашката во црвено вино и чоколадо со задушени леблебии, цело искуство на ароми, заедно со јајцата во цвет со печурки и пена од компири, тартуфи и јаболко каша со желе московадо и шербет од јогурт за десерт .

Ако сакате „Тапас“ Во Дасабаса можете да го направите и тоа, бидејќи на врвот на ресторанот има Даса бар каде што можете да пробате мали примероци од нивните рецепти придружени со добра чаша вино.

Можете да резервирате во телефон 91 576 73 97, а цената по лице е околу 50 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.