5 начини да носите кошули со јака од мандарина

Кошула со јака од мандарина

Кошулите со јака од мандарини се вратија пред неколку години за да станат мора да се има во секое правило. И, од изгледот на ситуацијата, ситуацијата ќе остане иста долго време.

Како главна алтернатива на кошулата во Оксфорд, оваа облека е неопходна во вашата гардероба, особено ако обично се облекувате паметно лежерно. Сепак, како што можете да видите, може да биде вклучено во други стилови. Ако сеуште не сте носеле кошули со јака од мандарина, разгледајте ги различните опции што постојат за да го комбинирате.


Отворете со маица под него

Кошула Зара со јака од мандарина

Zara

Дајте опуштен воздух на изгледот на вашето слободно време Отворање на кошулата со јака од мандарина над маичка. За најдобри резултати, проверете дали должината на кошулата е подолга од должината на кошулата. Ова е еден од клучевите за слоевитоста.


Со американски

Кошула од болјоли со јака од мандарина

Боглиоли

Кошулите со јака од мандарина се одличен пар со блејзери. Тонска комбинација (иста боја, различни тонови) ќе направи чуда да одите во канцеларија. Трезен но со модерен допир.


Внатре во панталоните

Топманска кошула со јака од мандарина

Топман

Иако можеби сте чуле дека оваа облека може да се носи само надвор од панталоните, во реалноста може да се стави и внатре, иако не секогаш се вклопува добро. Ние ќе го сториме тоа само кога панталоните се многу свечени.


Со кардиган

Кошула Камошита со јака од мандарина

Камошита

Есе топол и удобен ефект на викенд кои кардиганите секогаш ги обезбедуваат се прави уште позабележителен кога се комбинираат со кошула со јака од мандарина. Спокојството да се биде удобен колку што е стилски. Ако сакате да му дадете повесела точка, заменете го кардиган со јакна (бомбардер, моторџија ... сите тие работат).


Лонглајн

Кошула за прицврстување со јака од мандарина и должина

Прилог

Ова не е толку начин да се носи како вид на крој. Кошулите и маиците со долги линии се тренд, а јаката мандарина е една од многуте облеки што ги прифати. Ако тоа е ваш облог, проверете дали има странични отвори. На овој начин, нозете не се појавуваат толку кратки.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.