5 начини да носите кариран блејзер

на блејзери Тие се многу корисна облека и можат да ни помогнат да дадеме малку поформален шмек на стилот, ако тоа го бара поводот. Со овој вид облека, можеме да постигнеме повеќе или помалку сериозност во изгледа во зависност од остатокот од облеката што ја придружува.

Кога станува збор за а блејзер печат, особено ако е така на квадрат, дајте покласичен и поформален изглед. Но, денес ви донесуваме 4 различни идеи за да му дадете помодерен шмек.

Класичен, но неформален

Да се ​​разделиме со класичниот дел од кариран блејзер и да му дадеме неформален воздух, мора да се определиме за карирана јакна со тенки линии и мешавина од темни бои со други повесели и поживи, на пример, сина, жолта или црвено

За да се заврши изгледаКошула во ист тон како и обоените ленти на јакна и со контрастна јака е совршена опција.

Preppy

Ако она што го сакаме е да добиеме А. препип изглед, опцијата е да изберете блејзер со лакови за ситни или сини тонови заедно со фармерки или бели чинови. Остатокот од облеката треба да биде едноставен и основен, со обична кошула што ве советуваме да ја оставите откопчана на врвот за да продолжите со тој неформален тон.

Обичните

El секојдневен изглед Може да биде најнеформалниот и најспортскиот од оние што ве учиме. Да се ​​добие А. облека совршено, треба да изберете да го комбинирате со фармерки или панталони засукани на дното, маица и патики. Важно е да не се преоптоварува стилот со многу бои, ако одговараме на која било од боите на плоштадите на блејзерот со кошулата, многу подобро.

Софистициран

на двојно гради блејзер, обична кошула и вратоврска во нијанса потемна од јакната (ако сакате може да биде со дискретен принт), се вистинскиот облог за да се постигне ваков вид изглед. Ако сакаме да ја намалиме сериозноста и да му дадеме повеќе младешки допир, можеме да избереме панталони за глуждот што го оставаат глуждот во воздухот и можете да го видите целиот чевел.

Бунтовник

За изгледа неформален и бунтовен, најдобро е да изберете еден блејзер со различна и впечатлива боја (Ова не значи дека треба да биде во флуор или неон). За да продолжите со младешкиот допир, ве советуваме да го комбинирате со носени фармерки и основна маичка, ако е можно, иста боја како и лентите што ги формираат квадратите на јакната.

Кој од петте стилови преферираш? Како сакате да носите кариран блејзер?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Иван Арозамена Балбин dijo

    Кои панталони се лесните фармерки од последната фотографија, знае некој? и може да ми помогне е да барам некои во тие бои