4 очила за сонце што сакате да ги преклопите

Добро, знам дека времето не е баш идеално за носење очила за сонце, но откако бев неколку марки кои се осмелија со модели на преклопување денес ви донесувам компилација од 4-те најинтересни модели што денес можете да ги најдете за мој вкус. Божиќ доаѓа, затоа сепак е инспирација.

Ограничено издание на Стив Меквин

Првите не се ниту лансирање ниту потреба за нив, бидејќи тие не се само какви било очила за сонце; тоа се очилата за сонце. Навистина, зборувам за Персол 714, и ако тоа може да биде едно од најдобрите ограничени изданија на Стив Меквин, најдобро. Вообичаената верзија ги преклопува багерите надолу и Стив Меквин е внатре. Тие се достапни во многу верзии, но за нормалниот модел ја претпочитам црната верзија, за изданието Стив Меквин со поларизираниот син објектив, се разбира. Неговата цена; 238 евра.

Burberry

Вторите се од бренд кој обично не е претерано релевантен кога станува збор за очила за сонце; Барбери, Но, промената, на подобро, што Бурбери влијаеше веќе некое време на овој дел, влијаеше и на нејзините додатоци. Квадратна пластична рамка, со воздух на митскиот Реј-Бан Wayfarer, но со помалку агресивни линии и агли, и затоа, за мене, нешто поласкава. Неговата верзија во желка; спектакуларен Неговата цена е 210 евра.

Прада

Третото е дело на Прада и тие имаат силна рамка за тестенини со позаоблени линии од моделот Burberry за кој зборувавме. Ако требаше да бирам помеѓу двајцата, очигледно ќе одам по Burberry. Особено имајќи предвид дека овие се најскапи; 281 евра.

Реј-Бан авијатичар

И да завршиме класика, не можевме да ги оставиме оригиналните во мастилото Реј-Бан авијатичар, кои веќе неколку месеци се достапни во преклопна верзија. Очигледно тука нема сомнеж; златна рамка со зелени леќи. На класиката. Неговата цена; 179 евра.

Во Хавеклас: 5 очила за сонце што нема да ве остават рамнодушни


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Xavier dijo

    * Персолите на слики се редовен модел, а не изданието Меквин.