4 двојни монашки чевли во зависност од вашиот буџет

Помина долго време откако не го обележавме врвот на овој стил, а денес имаме еден за сите џебови. Не мислам дека се подразбира дека во овој момент од филмот, некои чевли со двојни калушки ремени, Со двојна палка, тие се неопходни во гардеробата на секој човек кој се облекува покрај нозете. Бидејќи врзувањето врвки за чевли е многу 2011 година.

Па јас ви презентирам четири предлози од различни стилови и повеќе до помалку прифатливи цени. Дали сакате да ги видите?

Zara

Беше време кога Зара објави неколку пристојни чевли како овие. Тие не се првиот двоен монах што го гледаме во фирматаНо, тие први изгледаат достоинствено. Ако сте ги виделе, во живо, веќе не на Интернет, нивните претходни модели од овој стил, претпоставувам дека знаете за што зборувам. Кожа во кожна боја, совршена за секоја пригода. Неговата цена; 69,95 евра во вашата веб-.

Масимо дути

Ние поскапуваме, но продолжуваме без да надмине 100 евра, и одиме кај Масимо Дути. Тие имаат две токиДа, но тие немаат многу врска со другите три модели споменати овде. Тие имаат многу понеформален стил благодарение на сината боја на нивното велур и малку поробусниот изглед. Тие се удобни и остануваат внатре 89,95 евра во неговата веб-.

Меермин

Ние веќе влегуваме во брендови за чевли. Не можеме да кажеме дека тоа е една од најдобрите брендови што ги имаме во Мајорка, но можеме да кажеме дека за нејзината цена не можеме да очекуваме многу повеќе. Кафеаво велур, неговите придобивки се позабележителни во раката отколку во стапалото. Ајде, тие се многу убави, на повидок, но се доста тешки. Неговата цена; 160 евра во неговата веб-.

Кармина

И не мора да ја напуштите Мајорка за да застанете пред еден од најдобрите брендови за обувки за мажи ширум светот; Кармина. Очигледно, неговата колекција не може да пропушти двоен монах. Исто така велур во малку потемна кафеава боја. Неговата цена е 325 евра во неговата веб-. Порно чевли, што велат на англосаксонските форуми.

Во Хавеклас: Левитат, чевли за внатрешна цевка на Прада


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.