3 часовници кои се издвојуваат по својата едноставност, наш избор

Многу пати стануваме премногу комплицирани при изборот на часовник. Ние бараме високо технолошко ниво или посебен и иновативен дизајн, но тоа не го сфаќаме понекогаш во едноставна и едноставна е добар вкус.
Денес ќе ви ги покажеме нашите избор на три часовници Тие воопшто не се наметливи, ќе видите дека она што најмногу се истакнува кај секој од моделите е неговиот едноставен допир на оригиналност и едноставност.

Муџи, кружната сфера

Продавницата Муџи е посветена на едноставноста и едноставноста со овој модел на часовник со тркалезно бирање. Покажете го едноставното како нешто оригинално и со многу лежерен допир. Најдобра е нејзината цена, 45 €.

Единствени производи, нов модел 200

Uniform Wares лансира нов модел на часовник. Е 200 серија се однесува на едноставниот дизајн, но со допир на елеганција. Црн бирач, не'рѓосувачки челик, швајцарска машинерија и антички кожен ремен, совршен за секоја пригода. Неговата цена, 240 фунти.

Своч Ролан Гарос, поспортски допир

На сите им е познато дека брендот часовник Swatch е посветен на едноставноста и бојата, и во ова Колекцијата Ролан Гарос тој го продолжи своето наследство. Еден допир на портокал што го прави многу попривлечен и помлад. Неговата цена 56 €.

Како што можете да видите, многупати едноставниот допир го прави вашиот изглед посебен. Што мислите за нашиот избор?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Nachobelief dijo

  Мислам дека би се држел до Swatch, но моделот Dark Rebel; Имам пар црни поло маици со кои една од овие летни вечери ќе даде многу игра, истакнувајќи го портокалот на толку темно. Шеф во движење црно да ја заврши играта? : стр

  1.    лургација dijo

   Многу добар избор Начо! Ние го додаваме второто на нашата листа! 🙂

  2.    Лукас Гарсија dijo

   Целосно се согласувам. Јас исто така би додал дел од новата Swatch хроно пластика и која било Nooka?