3 причини да носите чанта

Дали сте повеќе од торба или торба за рамо? Ако избраната опција е втора, овие типични вреќи за рамо се премногу мали и не можете да носите многу работи во нив. Тие се исто така тотално застарени. Дали мислите дека правоаголната торба за рамо, во бои, во ткаенини како кожена или зелено платно е убава? Па, дефинитивно не, и ова го гледаат се повеќе мажи отколку во нивниот ден за ден тие избираат да носат добра торба правејќи ги идеално надополнување во вашиот ден за ден.

3 причини зошто треба да носите торба

 1. Ние сме многу практични и сакаме да носиме додатоци кои се исто така практични. Чантата е многу повеќе разноврсна отколку торба за рамо, бидејќи ви овозможува да складирате многу повеќе работи, не само мобилни телефони, како во случајот со тие мали торби за рамо. И, ако мислите да избегате за викенд. Чантата ќе ви служи како „куфер“ бидејќи може да ги чувате најважните работи за одмор од неколку дена.
 2. Чанта изгледа добро со сите видови на изглед, од костум до поформален. Постојат илјада форми, бои и стилови, од кожа, кожа, платно ... Треба само да видите која е идеалната торба за изгледот што го носите.
 3. Ако не сте ниту торба, ниту торба за рамо. ¿Чувате сè во џебовите додека не бидат толку полни што не се деформираат? Чантата ви овозможува да избегнете полнење на џебовите со непотребни работи, панталоните ќе се вратат во посакуваната форма, без да ви се прелеваат џебови.

Но, кој е типот на торба што најмногу ви се допаѓа?

Рачна торба

Тие даваат многу елегантен шмек на нашиот изглед и дополнуваат со сè. Можеме да ги најдеме во многу различни формати и бои, иако најкорисни се оние што одат во темни тонови, како што се црнците, сините и сивите. Многу од нискобуџетните фирми како што се H&M, Mango или Zara, веќе сметаат дека тоа е задолжително надополнување од ден на ден.

Чанта торба

Тоа е еден вид најсмела торба. Оваа пролет-лето во женска мода беснееше и тие беа видени на улиците и модните писти од сите можни бои, од најфлуорични до најдискретни. Па, чантата е исто така многу мажествена и волја ќе даде повеќе алтернативен допир на нашиот вообичаен изглед. Имате илјада форми и бои, само треба да изберете оној што одговара со вас.

Ранец

Ако се чувствувате непријатно со другите два вида вреќи погоре, ранците се многу добра опција. Оваа есен-зима 2012-2013 година Тие се носат на платно во сите видови на бои и големини. Нејзините идеален за понеформален изглед и покрај тоа имате можност за складирање на илјада работи, исто така е многу добра опција за чување на вашиот лаптоп.

Во секој случај, чантите се тука за да останат и да ни помогнат во нашиот ден за ден.

[id анкета = "86 ″]

Во Хавеклас: Чанти, да или не?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Фабијан Рубио dijo

  Здраво, го испратив овој пост да прашам дали знаете каде можам да ја најдам оваа торба (или една многу слична), ги барав типичните продавници (види Зара и други), но ништо. Beе биде дека сум каприциозен. Се најдобро.

  1.    Имајте час dijo

   Добар Фабијан! Дали сте ја пробале онлајн продавницата Зара или Asos? Прегратка!!

   1.    Фабијан Рубио dijo

    Да, никој од нив не ме привлекува вака. Утре ќе одам наоколу да видам дали ќе најдам нешто. Дали знаете дали англискиот суд продава вреќи за мажи (претпоставувам дека продаваат)?

    1.    Имајте час dijo

     Здраво Фабијан! Да, во Судот ги продаваат