3 причини да клекнете на моторџиски панталони

моторџиски-панталони-зара-01

Biker панталоните станаа една од облеките на сезоната. Украсени со влошки за колена и често патенти, тие додаваат кул допир во типичните комбинации на есенски фармерки + џемпер / дуксер.

Ако ви требаат повеќе причини да ги вклучите во репертоарот на панталони, еве уште три (и ајде да ја добиеме лошата шега) за да клекнете пред нив.

Тие се тренд
Зара миеше моторџиски фармерки со ефект

Zara

Понекогаш е едноставно како тоа. И, тоа е тој што не сака да биде модерен? Нормално, не е доволно што нешто е тренд да се носи, но облеката за која станува збор мора да одговара и на личниот стил на секоја од нив. Обложувајте се на нив ако сте fanубител на фармерки и сакате алтернативи со повеќе карактер за вашите обични модели.

Тие доаѓаат во бројни стилови

Фармерките не се единствениот вид пантолони што ги прегрнаа влошките за колена оваа есен / зима. Многу забавните џогери се приклучија на забавата. И на тоа мора да го додадеме повторното појавување на кожени панталони, карактеристична облека на моторџиската култура.

Одлично се комбинираат со кожни јакни

Една од најголемите радости на првите есенски морници е можноста повторно да се облече кожената јакна. Како моторџиски панталони, овие јакни беа дизајнирани за мотоциклисти, па затоа и прават извонреден пар. Додадете неколку чизми на Челси и ќе имате кружен изглед.

Ако не сакате многу моторџиски ефект, но вашиот стил е повеќе атлетско време, носете ги со преголем дуксер и вашите најдобри спортски обувки.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.