3 начини да носите тексас кошула

La каубојска кошула стана А. мора да има тоа е од сезоната. Тоа е многу разноврсна и во моментов можете да ги најдете во мноштво верзии, бидејќи повеќето продавници го имаат.

Предлагаме три начини да го комбинираме, во три референтни стилови и многу носливи. Во првиот, панталони помеѓу свеченото и лежерното заедно со блејзер се совршени придружници за кошулата помалку неформални, секогаш почитувајќи ја природата на облеката. Чевлите се во согласност со јакната и панталоните, така што единствената облека што става неформалност во стилот е camisa и токму од таа причина е таа што се истакнува. Избрав пар панталони и чевли Повлечете и мечкајте, кошула на Остров на реката, јакна и очила ASOS.

Во втората опција сино-бело. Стил кој дише одреден воздух морнар во комбинација со елеганција што го печати овој вид обувки. Хармонијата се создава со градење на сите облека во исти тонови, без да има елемент на контраст. Другите бои кои одлично се комбинираат со овие алишта и кои можете да ги додадете како додатоци се кафеава, пригушена портокалова или мал допир на зелена шума. Јас лично сакам како се комбинираат темносината и зелената шума. Ја чував истата кошула како во изгледа погоре, додавајќи панталони и часовник Асос, Чевли на Фред Пери и паричник Pull & Bear.

Конечно, бојата на сезоната не може да изостане, жолто лимон. Го воведовме во мали елементи на оригинален начин, како што е ѓон за обувки или часовникот. Станува збор за носење кошула отворена над кошулата со обоени линии. Тој е најнеформален од трите облека и може да добиете многу други погледи само со промена на кошулата. Чевлите и панталоните се од Pull & Bear, маичката од Мрзлив оаф и часовникот на Плима

Кое од трите ви одговара најмногу? Дали бевте ран посвоител од тексас кошула?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хозе Родригес dijo

  Ја сакам свежината на облеката и мешавината на бои.

 2.   Марија Вилар Вилар dijo

  Ви благодарам многу!

 3.   ОзВалдо АЛ dijo

  Го сакав со сезонска боја, изгледа многу кул и лежерно