3 начини да ги комбинирате чизмите во Челси

Дојде време да се започне со промена на чевли за чизми, и е дека со доаѓањето на Есен гардеробата треба целосно да се промени. Во оваа сезона, чизмите триумфираат и стануваат соодветни, удобни и практични обувки.

Иако деновиве уживаме во последните сончеви зраци и убаво време, мора да предвидиме што не чека оваа сезона и да размислуваме за нашите Изгледа есен-зима.

Кога ќе помислиме на обувки оваа сезона, ќе ни паднат на ум класични чевли, воени чизми, теренски чизми ... соодветни за да ја формираат основата на кој било стил. Но, денес ќе се фокусираме на Чизми на Челси, базиран на мешавина од коњски дизајн со практичен и разноврсен допир што ги прави совршени за многумина Изгледа.

на Чизми на Челси се многу разноврсни, така што тие можат да бидат совршено прилагодени на различни Изгледа. Денес ќе видиме три облека различни, па да знаете како да се комбинираат овој тип чизми.

Свечен изглед

Иако може да изгледа така Чизми на Челси не се вклопуваат во а формален изглед, многу грешиме. Едноставен костум за јакна, во сива боја како на сликата, па дури и во потемен сив јаглен, може да биде совршено комбиниран со овој вид чизми. За да го завршите, потребен ви е само еден бела кошула, но ако сакате можете да вклучите и еден со мал дезен кој е маскиран во истите тонови како и кошулата.

Дневен изглед

Како втора опција имаме удобен и донекаде лежерен изглед, совршен за ден за ден. Фармерките се најдобрата опција да ја внесете таа удобност во изгледот, карирана или обична кошула (но кога и да е) Спорт) или дури и маица со џемпер, се совршени за овој стил. Да се ​​биде изгледа есенски, не можете да пропуштите а тип на палто ров, најдобра опција е таа да биде во иста боја како чизмите од Челси.

Рокер Погледни

Можеби тој рокер изглед биди таа што најмногу ни одговара со овој вид чизми. А. тотален црн изглед Youе ви пренесе многу сила и тој лажен и неодолив допир. Можете исто така да комбинирате некои црни фармерки, Со Бела маица основно или со некој мотив на черепи и а Biker во црна боја.

Чизмите на Челзи ќе станат една од theвездите на сезоната. А ти, како би ги комбинирал?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   макс dijo

    Повторно копирање објава од fasionbeans, не ја гледајте оригиналноста дека имате девојче.