3 идеи за комбинирање на кардиган

на кардигани се едни од Суштински палта за оваа есен-зима. Сметам дека се совршени за првите месеци од есента, кога студот сè уште не е премногу силен и не е потребно да се носат многу слоеви на облека погоре.

Овој вид облека е многу разноврсна и може да се прилагоди на различни стилови, иако на почетокот се чини дека е неформална и лежерна. Сè зависи од видот на облеката што ја вклучувате во вашата облека изгледа и стилот на кардиган.

3 изгледи за комбинирање на вашиот џемпер

El прва изгледа се заснова на удобност и многу едноставна палета на бои заснована на сива и црна боја. .Ипер со копче надолу Zara Тоа е главната облека на овој стил и нè потсетува на стилот на рововите палта. На облека Завршено е со црни чинови од Топман, сива маица со цртање на ASOS а некои патики, кои го надополнуваат ова изгледа лежерно и неформално со одредена бунтовна атмосфера. Основата на овој вид на Изгледа е да изберете неутрални бои и да ги комбинирате едни со други, ако тие се во две бои, како во овој случај, ќе биде многу подобро и полесно.

El изгледа потопло и потопло Има повеќе машки и формален воздух, иако е совршен за целиот ден. Има рамнотежа помеѓу младешкото и опуштено, што му помага да се прилагоди и на работниот ден и на мрзливото попладне. Кардиган нареден со крзно од Zara Совршен е за најстудените денови во сезоната и токму тоа ја обезбедува таа топлина што ја споменавме на почетокот. Да продолжиме со формалната страна, најдобри се Кинезите, во овој случај избравме сива Топман, во комбинација со сива маичка со принт ASOS y Чизми со крзно од Заландо кои ја враќаат топлината на изгледа.

Конечно, а комбиниран изглед што повторно се прилагодува на секоја ситуација, иако дише понеформален воздух. Двобоен кардиган од Zara Дава поинаков шмек на изгледот и ги надминува конвенционалните и класични јакни. Бидејќи сакаме да го направиме неформален и да имаме одреден тексански воздух, ништо подобро од фармерките од Бланко, до карирана кошула од ASOS и чизми на Zara, кои малку го пресекуваат лежерниот изглед, но се совршени за овој период од годината.

Изберете го вашиот идеален кардиган и не сечете кога станува збор за вклучување во вашиот изглед.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

6 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Даниел Ескеро dijo

  Сакам чевли Адидас каде може да ги купите?

  1.    Сабина матесанц dijo

   Здраво Даниел !!
   Можете да ги купите во Заландо, ние ви ја оставаме директната врска: http://www.zalando.es/adidas-originals-samba-m-bajas-negro-ad1-mzw-0049-99.html

   Се најдобро!! 🙂

 2.   Бен dijo

  Обожавам чизми до глужд на Зара: $

  1.    Сабина матесанц dijo

   Тие се убави!! Добар избор

   1.    Бен dijo

    Ви благодарам ... хаха

 3.   прирачник dijo

  Здраво, плетената јакна со коса на која пишува дека е од Зара.Ја барав но не можам да ја најдам, од каде да ја купам?