3 изгледа за вашите фармерки, како се фармерките што ги носите?

Не знам ни колку имам во плакарот, но во што сум сигурен е тоа фармерките се цврста главна гардероба. Сигурно имате повеќе фармерки, како и да е, фармерките или фармерките се основен елемент што го користиме секој ден. Удобни се, комбинираат со сè, издржливи, разноврсни и пред се се добра опција да се носат на дневна основа.

Не сите фармерки се исти, затоа сакам да ти поставам прашање во празнината ... Какви се фармерките што ги користиш? Сите се исти? Вкусот е во разновидност, и ние мора да се разликуваме, не можеме да ги имаме сите фармерки во ист стил и иста боја во плакарот.

Една од најмодерните фармерки кои биле во последно време, биле фармерки за миење камен. Тоа е еден вид панталони со повеќе носена боја што одговара совршено со неформален изглед, иако не смееме да заборавиме на тексасните фармерки кои ја задржуваат целата своја боја. Тие можат да се комбинираат со понеформален изглед, со кошула и чевли.

3 Есен изгледа да ги носи вашите фармерки

Камуфлажен изглед

По летото, кошулата ќе биде добар сојузник за претстојната есен. Во овој изглед се одлучивме за маскирна со гроздобер допир. Маскирна палета на бои е претежно зелена и кафеава, па затоа овојпат избрав неколку влечки-влечки на Најк во камила со многу гроздобер допир кои се совршени за комбинирање со истрошени слаби фармерки. Ако не сакате маскирна, истиот изглед можете да го носите и со темно сина кошула. Исто така, ќе биде совршено.

Рокер изглед

на столпчиња, черепи и чизми со обоени ѓони се многу модерни оваа есен што доаѓа, а тоа е што овие елементи јасно го идентификуваат рокерскиот изглед. Осмелете се со кошула на черепот и облечете јакна од тексас. Комбинирајте го со истрошени фармерки и чизми со ѓон во боја, во овој случај избрав бели од ASOS кои ги сакам.

Свечен изглед со блејзер

Ако сакате да го дадете вашиот изгледа поформален изглед Но, без да носите костум или чинос, фармерки или фармерки исто така ќе ви дадат овој свечен шмек за да ги комбинирате со блејзер и чизми. Избрав чизми до глужд наместо чевли затоа што за ден на ден се поудобни и со овој изглед тие се и повеќе од совршени.

Со каков изглед најмногу се идентификувате?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.