Еспадрили, исто толку удобни, но многу поотпорни

Современи машки еспадрили

Еспадрилите се супер удобни, внесете многу стил на опуштените пролетни и летни изгледи и тие се исто така во мода, но етикетата на кревки и нетрајни обувки ги прогонува… иако тоа е пред промена.

Во денешно време, еспадрилите се произведуваат многу поразлични од оние на Каталонија од XIII век. Тие вклучуваат гумени ѓонови со кои конечно можеме да направиме долги прошетки без страв дека ќе се распаднат на нашите нозе.

Поврзете ги овие со измиени намотани заострени фармерки или тенки фит-чинови во неутрална боја и додадете кошула со ленти во морнар или хавајска кошула за врвен летен изглед. Со нешто толку едноставно можете да импресионирате со чувството за стил на кое било место во светот.

Линијата помеѓу еспадрил и спортски чевли е заматена од дизајнерите како Валентино, со хибриди како оној што може да го видите под овие редови, кои множете ја неговата издржливост со сто без да се откажете од неговиот рачно изработен шарм преку неговите дебели ѓонови од јаже, иако ги претпочитаме класичните воздушни.

Хибридни еспадрили од Валентино

И запомнете ги еспадрилите, особено робусните модели што ги видовме овде, може да се носат и низ градот, не само на плажите и летните одморалишта, бидејќи тие се поприфатени од кога било. Ако ги вклучите во елегантни тимови, можете да ги однесете во канцеларија за време на жешките месеци и да ги оставите нозете да дишат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.