Вкус за постари - Новите рок-маички на H&M

Карпи маички H&M

H&M го знае тоа мажите сакаат рок-маици. Нивната нова колекција е посветена на шест од најлегендарните бендови, како што се Нирвана, Лед Цепелин, Металика, AC / DC, Рамонес и Слејер.

Предметните кошули се изработени во меко плетено со сурови рабови на јака и ракави. Овој вид облека е поатрактивен колку што е постара, затоа сметаме дека е успех што компанијата одлучи да ги претстави ткаенината и отпечатоците со обезцветени делови во некои случаи, што покажува дека тие се со нас многу години .

Ако сеуште не сте ја виделе личноста која карпестите маици можат да ја донесат во лежерен стил, ова е совршена можност. Можете да ги најдете на која било H&M за само 14.99 евра.

Дали новите маици на H&M ви дадоа винтиџ бубачка? Истражете го темелно ова лето со кул и супер лесни облеки што можете да ги видите под овие редови, достапни во Г-дин Портер.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.