Трите златни правила на екстра-долгите маици

Маица Зара Дарк

Маица Зара Дарк

Екстра долгите маички се одлични за топло време. Носете го за да отидете во баровите или на плажа и ќе добиете точка на свежина што не може да ја обезбеди типот на тенок спој. Сепак, следењето на овој тренд има свои компликации, бидејќи стилот без напор може да биде меч со две острици кога ќе се занемарат одредени клучни аспекти. Доколку сакате да бидете пријатни и да изгледате безгрижно додека сте стилски, погледнете ги овие совети.

Не комбинирајте го со екстра долга јакна. Клучот за долга или преголема кошула да работи добро во рамките на изгледот е да ја одржувате останатата облека во нормална должина и ширина. Ако кошулата и јакната имаат иста должина, на крајот ниту еден од нив нема да биде протагонист, што резултира со рамен стил, прекумерно во однос на ткаенината и патем, прилично болно за очите.

Преголема маичка на Ланвин

Ланвин преголема маичка кај г-дин Портер

Панталоните мора да бидат тенки или слабиНе е важно дали се кинески или фармерки. Врската маичка со големи димензии со широки фармерки или панталони генерално не е добра идеја, бидејќи постои ризик да се создаде ефект на вреќа со неозначување на кој било дел од телото. За да бидете на безбедна страна, секогаш носете ги со тесните фармерки и некои монохроматски тренери или некои обични чевли како Док Мартенс.

Обложувајте се на неутрални и цврсти бои (бела, црна, сива скала) за да не се покаже дека екранот е екстравагантен. Добар вкус пред се. Екстра долгата маица самостојно се истакнува за да вклучува задебелени тонови или отпечатоци одозгора. Тоа е премногу за едно време.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.