Удобен и стилски - чорапи надвор панталони

Машки високи чорапи

Облечени чорапи надвор од панталони Можеби звучи доста вознемирено, но ништо не може да биде подалеку од вистината. Овој начин на носење на чорапите е знак на нивниот сопствен стил сега што повеќето ги носат глуждовите во воздухот.

Ако сакате да ја контролирате чудноста, побарајте бели или ниско заситени бои како што се црна, сива, светло-кафеава и темно-кафеава боја. Што се однесува до моделите, обидете се да ги чувате што е можно побрзо од нив. Најдобри се мазните калектини или со некоја минимална нота на врвот, како логото на брендот или спортски ленти.

Пруги чорапи високи до колена

Сепак, најважно е висината, така што тие се наоѓаат помеѓу средината на тибијата и коленото, а потоа можеме да ги збрчкаме надолу, околу глуждот, давајќи многу осумдесетти ефект врз нашиот изглед. Дебелината исто така влијае, иако тоа ќе зависи од кројот на панталоните. Ако е близу до ногата, можеме да си дозволиме потенок чорап, додека ако е исправен, чорапите исто така ќе мора да имаат поголем волумен ако сакаме ефектен набори, ефект на затоплување.

Каде можеме да ги најдеме машките високи чорапи? Па, не е лесно да се каже. Наједноставната (и најконзервативната) опција е планински или ски чорапи, но спортските чорапи исто така ни служат, иако тие ја одземаат трезвеноста преземајќи го нашиот стил по повеќе курс во најстариот стил. Ако не се плашите од малку ексцентричност, земете пример од сликата подолу, каде слаби фармерки се комбинираат со сини фудбалски чорапи адидас и патики Converse All Star.

Чорапи надвор од панталони


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Чорапи и други dijo

  Добар пост!
  Високите чорапи се во мода за мажи. Тие се основна основа за сите оние кои сакаат да го обележат сопствениот и различен стил. Многу добри препораки!
  честитки