15 зимски капути за поладни денови

Зимата е тука да остане. Оставаме зад себе и се збогуваме со тој пад топло што го немавме пред повеќе од еден месец, да ги пречекаме студот, под нулата степени, дождот и снегот.

Една од најважните работи на зимата, е А. добар капут со кој освен што ќе ве стопли во најстудените денови од годината, може да се чувствувате пријатно, ве комбинира со облеката и пред се што е отпорна на вода, и со која се чувствувате како ракавица.

Бидејќи има вкусови и палта за секого, денес сакам да ти го оставам ова избор на 15 зимски палта, за сите стилови, вкусови и лоши временски услови.

1. Дакон јакна од Монитали

Моницијал Заедно со Клуан, тој создаде обложена јакна што е изработена од 100% памук и со 100% најлонска постава. Има единствен внатрешен џеб, големи надворешни џебови за лепенки и ребрести манжетни. Неговата цена е 986 УСД во Винарија.

2. Домашна домашна јакна

Направена од 100% постава волна и овци, оваа јакна од руно гарантира топлина за најстудените денови. Надворешните џебови и јаката се исто така наредени со овци. Со едноставен стил, совршено е да се загреете. Неговата цена е 534 УСД во Магардероб.

3. АПЦ бомбардер јакна

на класичен меѓу класиците. Чиста, трезна и темносина со мешавина од памук и волна. Се продава во Мрпортер за 355 €.

4. Врвни перформанси лесни пердуви

Црна, совршен за секојдневно шведската фирма Peak Performance, сакаше да направи мешавина помеѓу неговата страст кон спортот и природата, со денот во градот. Совршен за постудени и врнежливи денови, тој е многу лесен пердув, лесен за транспорт и зачувување. Неговата цена е 335 € на веб-страницата на Врвна изведба.

5. Камената јакна на Топман

Тоа е капут во камена боја изработен од кожа и обложен со волна. Се продава во Топман за 160 долари.

6. Пердуви од полер

на јакна што го менува концептот на патент за пердуви. Задниот дел е малку подолг и има страничен патент за да го отворите и затворите, ќе ве соблече. Тој е 100% водоотпорен и совршен за најсуровите надворешни елементи, веќе се продава за 225 американски долари Веб-страница на Полер.
 

7. Алфа индустрии Слимфит пенкала

Алфа индустрис беше пионер оваа година во создавањето на јакна специјално дизајнирана за екстремни временски услови.. Има силуета во форма на тенок облик, што овозможува совршено вклопување, кое штити за најветните денови. Првично се заснова на јакните што ги користеа американските копнени и летачки екипи во операциите на поларните летови, оваа јакна е чекор напред. Неговата цена е 185 долари на веб-страницата на Алфа индустрии.

8. Maroon Supreme Parka

Ако барате поелегантен парк, Supreme го претставува овој изработен од сатен и со најлонска обвивка поместена во канелена боја. Неговата цена е 264 € во Врховна веб-страница.

9. Волнено палто на Пол Смит

Уште една класика меѓу класиците. Следење на забавата британски стил од Пол Смит, Овој капут во морнарска боја доаѓа во мешавина од неколку волна што го прави многу топло палто за оваа зима. Неговата цена е 416 € во Веб-страница на Пол Смит.

10. Крај облека Облека камо парк

Направено во 100% памук и со постава за маскирна печатење комплетно отстранлив овој парк е еден од најразновидните оваа зима. Тоа е класично парче, со класичен крој, кој има и неколку џебови кои исто така се целосно отстранливи. Неговата цена е 239 УСД Веб-страница за крајна облека.

11. Кархарт сибирска парка

карат

Достапно е во 5 колори, но ова каки зелена боја Таа е една од највпечатливите за оваа Зима. Со логото на марката извезено на градите, како што е обично карактеристично за Карат, паркот е изработен од најлон, и е целосно водоотпорен. Содржи џебови обложени со руно за максимална удобност. Неговата цена е 372 УСД Веб-страница на Карат.

12. Пендилд Полка точка Парка

Пенфилд претставува а посмел парк со својата палета „Сина етикета“. Обезбедува целосна изолација, изработена е од надолу, и со отстранлива хауба. Вашата цена во Ханон за 379 долари.

13. Јакна од дуфлерот на островот Ривер

Ватиран јакна во најчист стил на дуфлера, што е една од главните основни производи на Ривер Остров. Во темно црвена боја, ги изоставува традиционалните бои. Доаѓа со два предни џебови и качулка. Неговата цена е 101 € во Интернет-страница на островот Ривер.

14. Парка од избрана

Едноставно, удобно и практично. Така е и оваа Избрана јакна што доаѓа во ригорозна црна боја како основна за оваа зима. Неговата цена е 229,95 € во Р. Избрана веб-страница.

15. Јакна со мекиња Белфилд

Белфилд ни покажува уште еден многу смел предлог за оваа Зима. Тоа е обложена јакна со качулка и преден патент Кафена боја што доаѓа со четири предни џебови, детали за логото и еластични манжетни. Неговата цена е 117 € во Веб-страница на Белфилд.

Кој би го одбрале?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.