12 планови за тинејџерски парови

тинејџерски парови

Ние ви предлагаме за планови помеѓу тинејџерски парови најдобрите смешни и романтични идеи за да можете да поминете мини одмор, мала прослава или романтичен викенд за да можете да се запознаете многу подобро.

Плановите помеѓу тинејџерска двојка не мора да бидат досадни, важно е уживање едни во други, но без да падне во обид секогаш да го правиме истото и да го направиме монотоно. Сè ќе зависи од ограничувањата на местото каде што живеете, бидејќи не секој живее во градовите, но исто така тоа ќе зависи од целите што се земени во предвид И, ако имаме возачка дозвола, плановите можат да бидат многу поослободувачки.

Планови за тинејџерски парови

Во рамките на нашата листа, треба да ги ставите емоциите и страста кон сите ваши планови. Мора да ја прекинете рутината и да доживеете моменти, да откриете нови страсти и да ги запознаете вашите вкусови многу подобро:

1-Филмско попладне во кино

Одењето во кино и гледањето филм на големото платно е нешто што сè уште не воодушевува. Уживањето во одличен филм нè отвора пред големи сензации а јадењето пуканки е нешто што му се допаѓа. По напуштањето на киното, можете да одите да јадете лесна вечера како пар.

2 - Направете креативна работилница

Ако вашиот град има активности за кои можете слободно да се регистрирате, можете да изберете план каде што ќе можете да споделите ново знаење. Работилница за готвење, занаети или работилница со танцова сесија ќе бидат многу поразлични и покреативни активности отколку што можете да замислите.

3- Одете на музички концерт

Во рамките на културната агенда на вашата покраина можете проверете ги можните концерти во вашата област. Ако не можете да видите ништо на ваше место, преку Интернет можете да го направите вашето барање во најблиските градови, секогаш има концерти од сите видови за уживање во пријатно друштво.

Музички концерт

4 - Еден ден или попладне на игри дома

Ако времето не се случи, можете сепак уживајте во тие традиционални игри дома. Игри со табли се уште се омилени, класичните игри со карти или правењето одлична загатка може да станат многу забавни.

5 - Поминете го денот во земјата

Тоа може да организирајте мини екскурзија до некој дел од вашиот град каде што можете да најдете река или добра област со дрвја каде што е поставено да може тој ден да го поминете на поле. Ако имате можност да одите на плажа, таа исто така спаѓа во оваа алтернатива.

6 - Романтично бегство за викенд

Можете да планирате бегство до прекрасен град или малку агол од мапата, секогаш автономно или со количина на специјални пакувања достапно за парови. Во овие пакети веќе имате престој во хотелот, многу од нив спа центри, со вклучен ручек или вечера и со веќе обележана цена.

7 - Готвење заедно

Ако можеш да имате место за готвење е добра опцијани многу креативно. Вкусно јадење или вкусна вечера може да биде дел од вашиот план да го ставите вашиот допир со гастрономско знаење на масата.

Планови за парови

8 - Одете на шопинг

Секогаш како идејата за излезете да погледнете во продавници полни со шарм. Можеме да шетаме по улиците еден ден со нашите традиционални продавници за облека и украси или да се обидуваме на друго место. Може да влезе и опцијата за трговски центри Во рамките на нашата листа, на овие места секогаш имаме долг список на статии на дофат на раката.

9 - Разгледајте го вашиот локалитет

Станува збор за туристичка посета на местото каде што живеете, потенцирајќи ги откривањето на оние места за кои не сте знаеле. Можете да изберете утро и да завршите со предјадења во барот што ви се допаѓа, а потоа да го завршите денот со тивка и опуштена прошетка.

10 - Поминете попладне на филмови или серии

Ако можете да имате место каде што можете да бидете смирени и опуштени оваа опција е многу романтична, особено за оние денови кога е ладно и сакате да бидете привлечени. Сериските маратони ако сте закачени се многу забавни и забавни. Ако, пак, сакате филмови, можете да ги видите нашите опции на хорор филмови o Филмови

11 - Зачленете се заедно во некој спорт

 

Може да се регистрирате за лудо попладне со некоја спортска активност што треба да ја направите како двојка. Излегување со велосипед, пешачење во околината на вашиот град или посета на прекрасна шума, заедно со ролери или попладне во базен. Освен забава, покрај тоа комбинирате и нешто корисно што е за вашето здравје можете да го вклучите во вашата рутина за да биде многу поздраво.

12 - Прошетајте низ музеите

Многу луѓе живеат во градовите и не ги знаат културните алтернативи што постојат во нивната област. Постојат безброј музеи што можеме да ги имаме на дофат на раката и кои можеме да ги посетиме. Откријте го преку културните агенди на областа што сакате да ја посетите и уживајте во целиот тој историски дел што не сте го знаеле.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.