10 идеи за подароци за Loveубителите на природата

Подароци за loversубителите на природата

За оние мажи и loversубители на природата имаме 10 идеи за подароци што може да ве изненадат за привлечни денови како… Божиќ, годишнини или важни настани како што се родендени. Подароците секогаш се обожаваат и ние сакаме дека ако е можно тие ја исполнуваат и одговараат на вашата личност.

На кој човек не му треба подарок за своите излети за да истражува нови авантури? Тука ќе имате опции за алпинисти, кампери и планинари и идеи да ги понесете со вас на сите ваши истражувања. Ако сакате да истражувате други видови опции од тука, можете да прегледате нашите статии за подароци, што го напишавме во Мажи со стил.

Подароци за loversубителите на природата

Во нашиот избор на предлози можете да изберете помеѓу овие супер практични подароци што не можат да изостанат во многу идни авантури, за сите нив нема да ви треба многу време да ги најдете на Интернет и со достапен буџет:

Изгребете го постерот за мапа на светот

подароци за loversубителите на природата

Овој подарок ми се чини многу оригинален. Тоа е за сите оние луѓе кои сакаат да патуваат низ светот и да се чувствуваат задоволни од посетените места. Оваа мапа на светот е создадена од тим експерти картографи кои смислиле како премачкајте мапа со златна боја што можете да ја изгребате и со тоа да ги покажеме боите на посетената земја во позадина.

Пакет фани за патувања

Пакет фани за патувања

Овој пакет фани е дизајниран за авантуристи и loversубители на патувања. Тој е опремен со ткаенини и занитвени патенти кои се многу отпорни на влечење и влага. Навистина ни се допаѓа овој пакет фани затоа што Тој е дизајниран на таков начин што парите се добро скриени и дека сè што користите можете да имате при рака прво. Неговиот стил е создаден да се допаѓа како општо правило, со меки, водоотпорни ткаенини и со голем капацитет, така што ќе можете да носите кој било модел на паметен телефон.

Фотохроматски машки очила

Фотохроматски машки очила

Очилата се тој важен и суштински елемент да патуваат и да поминуваат долги часови на отворено. Факторот фотохроматски Тоа е многу важен елемент во рамките на карактеристиките на очилата. Со овој имот, светлината ќе се прилагоди на нашите очи и да избегнеме драстични промени во осветленоста од една во друга област.

Повеќенаменски алатки

Повеќенаменски алатки

Сите авантуристи сакаат да носат вакви видови мултифункционални алатки во своите ранци, и не е ни чудо. Тие се дизајнирани да ја снабдуваат скоро секоја функционална можност што може да се појави.

Прибор на кожарот Вингман доаѓа опремен со 14 алатки како што се клешти, нож, шрафцигери, датотека, отворач за конзерви, ножици, жичани стриптизети ... сите многу корисни за оние мали потреби практики што можат да се појават.

Пакетот со алатки SANON е многу практичен за оние кои сакаат спортови со велосипед. Идеален е за поправка на велосипеди и нуди мултифункционалност 11 во 1. Меѓу нив можеме да најдеме високо отпорни шрафцигери со разни приклучоци и неговиот одличен дизајн е изненадувачки бидејќи е лесен за транспорт и зачувување

Преносен соларен полнач

Преносен соларен полнач

Се поблиску сме до наоѓање технологија што ни го олеснува животот. Овој уред ја претвора сончевата енергија во електрична енергија и лесен е за транспорт, доаѓа со кука за да можете да го носите од ранецот и така натаму апсорбираат соларна енергија при одење.

Со овој уред можете да го полните вашиот мобилен телефон благодарение на неговиот USB излез. Има минијатурен вентилатор за да го одржува кул во топло време и неговиот дизајн е опремен со отпорен на удари и водоотпорност.

Пренослив звучник на отворено

Пренослив звучник

Овој звучник е практичен и веќе доаѓа дизајниран со практичен и одличен звук за да можете да уживате во опкружувачката музика поврзувајќи ја на Bluetooth. Можете да уживате до 24 часа вклучено и има можност да биде отпорен на отворено, особено на вода.

Рачен грејач на полнење

Рачен грејач на полнење

Овој грејач може да биде прилично практичен за планинарите кои се впуштаат во екстремна студена клима. Лесен е за носење, лесен и има добра безбедност за да се избегне преоптоварување и прегревање.

Шишиња за патувања

Подароци за loversубителите на природата

Шишињата со вода што се склопуваат се дизајнирани така што тие можат безбедно и лесно да се носат на вашите екскурзии на терен. Тие се преклопуваат и не зафаќаат простор кога се празни и безбедно да издржат екстремни температури на нивните течности.

Филтер за вода LifeStraw

Филтер за вода LifeStraw

Филтрите за вода се исто така алатки што мора да ги имате да може да пие вода од кој било извор или поток, без да има никаков проблем со бактерии и протозои паразити. Beе се изненадите ако знаете дека има капацитет за филтрирање до 1000 литри и ви дава потполно сигурна гаранција.

Водоотпорна футрола за мобилен телефон

Водоотпорна футрола за мобилен телефон

Тој е потполно потопен во вода и отпорен на какви било екстремни услови на отворено. Не само што вреди да се водоотпори мобилниот, туку може да носите документација, некои хартии или пари без да се вознемирувате или да се навлажнете.

Потопен фенер во вода

Потопен фенер во вода

Оваа алатка е секогаш корисна во авантура и има некои кои даваат исклучителна алатка како онаа што ја разгледавме. Секогаш можете да се обложувате на фенерче кое се носи лесно и Потопливо во вода, силно, отпорно и со различна осветленост на светлината. Тие се опремени многу полесно да ја направат авантурата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.