10 совршени патни торби за да поминете викенд

Ако сеуште не сте заминале на одмор, сигурно веќе правите мали викенд-одмови кои ви помагаат да се исклучите од дневната рутина. За сите вас, авантуристи, кои сакаат да патуваат и да патуваат, имаме избор од 10 кул торби за патување што ги најдовме, совршени за носење на вистинска облека за викенд.

1. Меисон Мартин Маргиела Деним торба

Совршен за викенд, со многу чист и минималистички дизајн. Неговата надворешност е покриена со тексас ткаенина, што го прави многу поцврсто за патување. Има две пополнети рачки за да бидат поудобни и каиш во случај да сакате да го носите на рамото. Се продава од 690 фунти на оки-ни.

2. Патогонија лесна торба

Ако барате поекономична и разноврсна опција од претходната, оваа платнена торба направена од најлон е совршена за складирање на каков било вид облека и зафаќање на многу малку простор. Има два комплети ремени за да можете да ги носите добро како торба или ранец. Се продава за 49 € на Ои Полои.

3. Класична торба Барбур

Класично е каде и да оди, а оваа патна торба Барбур доаѓа во 100% восочен памук и е елегантна чанта. Надвор е направен од кожа и со прерамка за носење на рамото. Се продава за 149 € на Крајно облекување.

4. Водоотпорна торба од Herschel Supply Co.

Направена од 100% платно, оваа патна торба Herschel Supply Co е целосно водоотпорна и водоотпорна. Има главен оддел и друг во кој можете да ги чувате чевлите тотално одвоени од останатата облека. Има лента за рака и две целосно отстранливи, прилагодливи ленти за на рамо, прилагодени. Се продава во Voo продавница за 150 €.

5. Полска маскирна торба

Ако сте страствени за камуфлажата, ова е вашата торба. Неговата зелена боја е во контраст со црната боја на прерамките и има сите видови прегради внатре за да можете да чувате што сакате. Совршен за викенд. Се продава во Рамна точка за 70 фунти.

6. Кожа и најлон од Мулбери Хенри

Ако барате лесна торба, оваа од Mulberry Henry е совршена. Изработен од најлон и засилен во црна кожа, тоа е најелегантната опција. Има лента за носење преку рамото, што е целосно отстранлив. Има неколку внатрешни прегради за чување на секоја облека. Се продава во Г-дин Портер за 575 €.

7. Стуси и неговата хавајска инспирација

Стуси се придружува на оваа соработка со Herschel Supply Co за да ни донесе торба со класична форма во црно, но комбинирана со целата боја на горниот дел од торбата што доаѓа во хавајски цвеќиња. Тоа е ограничена колекција што се продава во Па добро за 94,95 фунти.

8. Лепенката Сандквист

Различен дизајн за патна торба исто така. Едноставно и без привлекување премногу внимание, може да стане совршен придружник на викенд патување. Резултатот на оваа шведска фирма е пространа платнена торба со кожни украси што е достапна во ASOS за 170,99 €.

9. Сина торба на Пенфилд

Отпорен, простран и изработен од најлон. Со многу лесна структура, тоа е патна торба што не зазема премногу простор и исто така е многу тешко да се пробие. Достапен е во три бои (сина, црвена и црна), во Потребна набавка за 60 €.

10. Патна торба Истпак

Со повеќе од 50 години зад себе, ставете ги на тест дизајнот и издржливоста на неговите патни торби со овој нов модел што тој го нарече Дафелсон Враќање. Тој е многу простран, со главен оддел и два џеба од страните за да можете да ги носите документите за патување без проблеми. Веќе е на продажба во Менолок за 95 €.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   руинирање dijo

    Делот за чевли во торбата Хершел е многу практичен и не е многу раширен.