Јоргованот и тиркизната се трендовски бои

Повлечете и мечкајте

Јоргованот и тиркизната се тренд ова лето. Две бои кои ќе внесат многу свежина во вашиот изглед и дека, покрај тоа, тие не се ограничени на еден стил, туку ги опфаќаат сите видови облека и додатоци.

Следното се некои од најдобрите парчиња во овие нијанси, идеален за на плажа и музички фестивали, иако најдовме и некои за градот.

Печатените маици се задолжителни за летото. Оваа година триумфираат пастелните тонови и мотивите за текст. Комбинирајте ги со фармерки (долги или кратки) и патики за лежерен изглед подготвен за дневна забава.

Јоргованот и тиркизната боја се весели бои кои, благодарение на ова, тие се совршен натпревар со осветленоста на летото. Сезонски спојници како очила за сонце и костими за капење се обоени во овие бои за да ви помогнат да ја погодите плажата и фестивалите со стил.

Други летни додатоци, како што се капачињата и банданите, исто така прават чуда кога ја прифаќаат мекоста на овие две бои, толку поврзани со естетиката на Мајами.

Ракави за ракави се уште една одлична облека што треба да се следи овој летен тренд, или преку обични или моделирани модели.

За време на потоплите месеци, ленената е една од најдобрите ткаенини за вашите шорцеви и кошули со јака од мандарина, поради нејзината леснотија. Ако се обложувате на јоргована или тиркизна боја, за кој било од нив, запомнете дека комбинирањето со бела облека е безбеден облог, особено ако е со светлосен тон.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.