Лас Јајас и нивните омразени еспадрили

Зошто? Зошто уште едно лето проклети еспадрили дали се обидуваат повторно да станат модерни? Тоа е нешто што јас не го разбирам и никогаш нема да го разберам. Знам само дека овој пат тоа е вина на брендот Лас Јајас или Јајас да се исуши, кој инсистираше да ги облечеме нозете со еспадрили како оние што ги носеа порано.

Зар никој не го сфаќа тоа тие се ужасни? Те молам, ако сеуште се полошо од крокс. Тие се непријатни, ѓонот од еспарто ги уништува стапалата, а доколку се навлажни стануваат забава. Најлошото од се е што има модели со бои кои дури и дедо ми би одбиле да ги носи затоа што се стари, и повеќе „пријателски“ модели, како оние на сликата.

Освен Лас Јајас, дел од вината за овој обид за редизајн на еспадрилите лежи и во Затвори ја устата, марка маици, додатоци и други ... на смешен начин. Треба само да ги видите имињата на обете брендови. Јас би рекол дека со тој опис се е кажано. Било како што може, и смешни или не, тие се обични и едноставни леплива.

 

Фото: Томс Еспадрил


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

9 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Исус dijo

  Мразам еспадрили, не знам како можат да станат модерни лето по лето ... Но, Калате Ла Бока е една од најпознатите непослушни брендови, „ин“, во моментот меѓу тинејџерите (знам од искуство xD) и нивните облеката има доста убави цртежи.

 2.   jpрусокоса dijo

  Во принцип, јас воопшто не сакам еспадрили ... сè додека не открив и не успеав да набавам неколку „Облечени кошули / сиви ленти“ од ТОМС.
  Се повеќе и повеќе модерен во САД, и невозможно е да се најде тука.
  Тие се многу удобни, многу добро се завршени, а прстот ја одржува формата и не брчки (еден од големите недостатоци што ги ставам на еспадрилите).
  Претпоставувам дека со рекламната кампања и „солидарноста“ на брендот тие го прават тоа бум.

 3.   Одисеј dijo

  Вистина е дека еспадрилите воопшто и оние во светли бои особено не се премногу среќни обувки во смисла на добар вкус, сепак, откако ги погледнав останатите објави во врска со обувките, можам да ви кажам без страв дека ќе бидете погрешни дека тие се најдобро што сте го објавиле на вашиот блог. Дали навистина ги погледнавте останатите чевли? Можам да најдам поелегантни обувки на пазарот во мојот град, а не со продажба на нив во тезги, не, ако не на нозете на Романците кои бараат меѓу ѓубрето. Ајде, ако тие чевли имаат класа ...

 4.   Кој-никој не знае dijo

  Имате помала класа ако 1. живеете во град 2. сте стапнале на патека и 3. сте ги забележале чевлите што ги носат Романците =)

 5.   Одисеј dijo

  Дали имам помалку час? Но, ако навистина немам класа, тоа бара сигурност што никогаш нема да ја поседувам. И да, живеам во град (не е лошо од тие крави и селани), стапнав на патека (најудобниот начин за патување низ неа, многу препорачан со оглед на тоа што Романците не се многу ефикасни во собирањето отпад) и забележав во романски обувки (еден, кој гледа на сè и секого) Сепак, сето тоа не е пречка да ви се заблагодарам за толку точниот коментар.

 6.   Педро dijo

  Фала му на Бога, не мора сите да размислуваме како Хавиер, кој се чини дека е сопственик на добар вкус и учител во класните работи.

  Да се ​​суди за традиционален производ на овој начин (исто така од страна на една личност) е неправедно и дека оваа проценка има вредност е смешно.

  Луѓето сакаат различни или исти работи и секој од нас има свое мислење, но дека мислењето за Лас Јајас на овој блог може да се смета како нешто што треба да се земе предвид, ме смее.

  Continueе продолжам да се смеам, со моите еспадрили и со Лас Јајас што ќе ги купам што е можно поскоро (ги видов новите дизајни и бои на вашиот блог), додека некои „осветлени“ придонесуваат за нивното мало знаење во нивните коментари.

  Хавиер, извини, прашај ги твоите роднини, ќе видиш колку од нив ги користат.

 7.   Xavier dijo

  Вие имате мислење, а јас го имам моето. Разликата е во тоа што го објавувам на овој блог, а ти не, нема повеќе историја. Што знам, можете да отворите блог про-еспадрили, па дури и меѓународен клуб со забави, настани и демонстрации доколку е потребно, всушност ве охрабрувам да го сторите тоа, сигурно ќе го револуционирате пазарот на обувки низ целиот свет.

  Верувај ми, со вакви работи, и јас се смеам.

  Уживајте во вашите еспадрили.

  Поздрав

 8.   клаудија веб-страница dijo

  Вие сте смешни и патетични. Еспадрилите се најудобни, за стапалата каде што е топло и за умот при одење на јавни места во градови или градови каде теренот е претежно редовен. Иако се чини дека тие пишуваат од Шпанија и еспадрилите Јајас има различни отколку во Мексико (како што се гледа на фотографиите на вашиот пост). Во секој случај, дека на оние кои сакаат еспадрили им се допаѓаат и кои не ги сакаат, она што пречи е вашата тесноградост и вашите естетски изговори (изговори што не ги поддржувате со аргументи во вашиот текст).

 9.   Cynthia dijo

  Здраво, извинете, дали некој знае теорија за чевли Јајас?