I-gucci, дигитален луксуз

Да, знам дека првото појавување на овој модел датира скоро две години, но тоа е далеку од тоа да биде заборавено (како што очекуваа сите негови омаловажувачи), Јас-гучи Стана камен-темелник на сите колекции на часовници на италијанската фирма.

Овој часовник, чија главна карактеристика (покрај тоа што рефлектира 16 различни временски зони) е онаа на да може да го прикажува времето и дигитално и аналогно (симулирајќи ги рацете на неговиот екран со течни кристали) го започна своето патување во две верзии: една со црн гумен ремен наменет за обична продукција и друга со црвен ремен, ограничено издание по повод Олимписките игри во Пекинг. Двата дизајни споделија Кварцно движење затворено во челична кутија од 44 милиметри, опремено со сафир кристално отпорен на гребење.

Опсегот на опции брзо се прошири, вклучувајќи нов опсег на бои за ремените, како и употреба на различни материјали како што се PVD или позлата со розово злато за производство на футроли, знак дека побарувачката се зголемува и часовникот успева.

И, всушност, се чини дека и понатаму е така, бидејќи Гучи одлучи да ја прошири оваа колекција со нов дизајн, главно фокусиран на женската јавност, намалувајќи го куќиштето на дијаметар од 40 милиметри и вклучително и две нови бои за прерамките, розова и бела боја(Може да се консултирате со сите модели што се моментално достапни на веб-страницата на Гучи).

Како и да е, да, тоа се скоро 1000 евра за модерен кварцен часовник, од бренд што не е специфично правење часовници, дека има бесконечни опции во овој ценовен сегмент ... Па што? Одамна ги оставив настрана предрасудите и подлегнав на искушенијата, што е со тебе? Можете ли да одолеете на Јас-гучи?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

6 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Фернандо dijo

  Добро за вашиот прв пост. Многу интересно…

  Вистината е дека не го знаев часовникот и изгледа одлично. Веќе создадовте друга потреба за мене ...

  Со почит

 2.   Карлос dijo

  Благодарам многу Фернандо, многу сум возбуден за овој нов проект, патем, не сакам да изгледам досаден, но кога ќе го ставите на вашиот зглоб сигурно ќе ме мразите двојно повеќе ...

  Честитка.

 3.   Хектор dijo

  Здраво Карлос!

  Исто така, ти честитам на првиот пост. Многу комплетен и интересен. Тоа покажува дека сте стручен часовничар.

  Се гледаме овде, како и секогаш!

  Прегратка!

 4.   DAVID dijo

  Честитки за Карлос што сте тука, имајќи ги предвид вашите вкусови за правење часовници, верувам дека ќе добиете повеќе од еден коментар и во корист и против, затоа ве молам да продолжите да бидете тоа што сте.
  Што се однесува до денешниот пост, Гучи е многу добар, тој е многу привлечен, а квалитетот на Гучи е многу добар и покрај тоа што е кварц и не е бренд за часовници, но фирмата што ги произведува часовниците одржува одлични стандарди за квалитет. Лошото нешто што за непослушен класик како мене не би потрошил 100 евра на кварц со гумена лента, би заштедил за нешто друго од повеќе супстанција и тоа не поминува во рок од 2 години мода, добро за вкусови на бои.
  Поздрав и охрабрување

 5.   Карлос dijo

  Како прво, ви благодарам многу за поддршката Давид, се цени охрабрувањето да се задржи ентузијазмот со кој започнавме. Од друга страна, што се однесува до моето мислење, бидете мирни, јас сум еден од оние што умираат бранејќи ги идеите: ). Го споделувам вашето мислење дека цената на часовникот е надвор од пазарот и дека за илјада евра можете да направите вистински чуда со брендови како Хамилтон, Орис, Лонгинес, па дури и некои Tag, што се случува е дека ова е полн -воен каприц, нешто поразлично од она што беше предложено досега во таканаречениот сектор за часови „мода“.

  Прегратка!!

 6.   Сузана галардо dijo

  Здраво,
  Овој коментар е насочен кон потрошувач кој го купил овој часовник, бидејќи не знам каде да одам. Му го подарив на мојот сопруг пред 2 Божикни и гумениот ремен се кршеше секоја година. Бидејќи гаранцијата не го покрива овој вид штета, тие наводно ја „злоупотребиле“. Најлошото е што тој ниту се бања со тоа ниту го носи на плажа ниту го носи во текот на своето работно време.Продавницата што ми ја продаде неволно плати половина за нов ремен (чини околу 80-90 евра). Помина уште една година, се повтори истото !!!!!
  Не знам дали некому му се случило ова, но во продавницата инсистираат дека тоа не е откажување на часовникот. Па чие е тоа? Дали се продадени од друг материјал што одговара на овој модел?
  Ви благодариме!