Блејзер Ел Гансо со црвени закрпи на лактот

Еве еден предлог да се намали сериозноста на класичниот тегет блејзер или да се комплетира морски инспириран изглед ова лето. На предната страна изгледа како нормална јакна со дискретни црвени детали на копчињата ... сè додека не се појават ревијалните црвени влошки на лактот.

Некои лактни влошки бренд на куќата на Гуската… Премногу црвено? Дали мислите дека изгледаат добро или ги гледате прекумерно скандирани?

Во однос на самата јакна, повеќето од коментарите што ги слушнав се дека тие имаат тенденција да изгледаат прилично добро, но тоа е прашање на вкус. Неговата цена; 160 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

5 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хорхе Перез dijo

  Мислам дека е прилично добро, но тоа црвено те условува многу кога станува збор за комбинирање, но зошто да не? 😉

  1.    Пука_мажи dijo

   Многу е кул, но ... каде ја купувате јакната, или влошките на лактот?

  2.    Пука_мажи dijo

   Многу е кул, но ... каде ја купувате јакната, или влошките на лактот?

 2.   Марс dijo

  Неверојатно !! Тешко е да се состави, но јас би го носел ... патем, само што најдов натпревар за GQ во кој наградата е Audi TT. Ја напуштам лигата :) brummel.gq.com.mx

 3.   Pablo dijo

  Ова е супер. Особено деталите за дупчињата.

бул (точно)