Новогодишна ноќ, јакна или палто?

Новогодишна Ноќ

Елегантен маж секогаш ќе биде привлечен. Постојат моменти кога изгледот мора да биде беспрекорен. На новогодишната ноќ, јакна или палто? Совети за да направите влијание со стилот на овој празник.

Доаѓањето на новата година е посебна пригода. Добијте го со најдобра облека, традиционални додатоци и комплетна гардероба, најдобрите сојузници.

Комплетна гардероба

Не можете да го пропуштите обични костуми во темносина боја, идеални за ноќ, или сив јаглен, за денот. Првиот се носи со темно кафеави чевли, а вториот, црн. Бојата на кошулата не е ограничување, иако се претпочита белата или црната боја.

Внатре во плакарот исто така треба да има светло сиви костуми, носени со коњак чевли.  Кошула и вратоврска по можност бела или црна.

За забави или свечени вечери, црниот костум е идеален. Синоним е за елеганција и се носи со чевли во иста боја. Кошулата и вратоврската можат да бидат од која било боја.

Пинстипот е одличен додаток, во сина боја за ноќ и сива за ден. Кошулата треба да биде обична, исто како и вратоврската.

Атрактивна опција е неформалното дотерување, чиј најдобар сојузник е американската јакна. Во комбинација со добар чевли, кошула и вратоврска, ќе направите да изгледате спектакуларно. И згора на тоа, јакна или палто, и двете се користат за новогодишната ноќ.

Јакни

Новогодишна Ноќ

 Јакните се корисна облека во ладни периоди и се многу стилски. Поставените спортски обувки, во пораст во последните неколку години, се поелегантни во темни бои, особено црниот. Кожата комбинира со различна тимови. И двајцата се истакнуваат во оваа есенска зима 2017 година.

Стилот на бомбардерот, покрај тоа што е удобен, е модерен. Во најлон, полиестер или памук, тие нудат смел и модерен изглед.

Палта и мантили

 Палта исполнети со шарлинг се вратија оваа година. Неговиот ретро и елегантен стил ќе се консолидира во кафеава боја.

Не може да изостанат ниту оние со крзно со качулка во неутрални тонови.. Лесни за комбинирање, мажите можат да создадат со нив лежерен и модерен изглед.

Извори на слика: Шик мажи / Секогаш има што да се облече


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.