Водоотпорен блејзер од манго

јакна-вода

Сега кога поминавме низ денови на ветровито сонце и многу дожд, нормално е дека мора да одиме практично секогаш со чадор во рака, ако не сакаме да се навлажниме, но модата како што толку многу знаат и дизајнерите секогаш мислат од најпрактичните и најразновидни работи, денес ви покажуваме неколку Водоотпорни јакни од манго, за да можете да одите на дожд без проблем.

На ист начин, да ти кажам дека ако порано ги носевме тие обемни мантили како наметка или што се расплетуваа со вадење од мини торба каде што тогаш беше невозможно да се вратат, сега модните колекции ја стандардизираат оваа облека со создавање јакни или блејзер со водоотпорна ткаенина од добра мантил.

Затоа, треба да се напомене дека овие модели на машки јакни од фирмата Манго ги има во продавниците во тегет и црна боја, така што секој маж може да избере кој стил сака да го носи, да може да ги комбинира совршено со фармерки или некои ленени панталони, во зависност од тоа кога сакате да го земете.

американско-сина

Од друга страна, исто така, споменете дека овие јакни имаат со две централни копчиња, што можете да го носите закопчано или не, во зависност од вашиот главен изглед, облечена во добра кошула под или основна кошула, како и плетен џемпер, можете да создадете свој стил помеѓу уреден и неформален.

Исто така, треба да знаете дека овие јакни од модните продавници Манго веќе се продаваат за приближно 50 евра, па доколку сакате да имате нешто креативно како ова, водоотпорна јакна за овие есенски деновиНишто подобро од шетање низ овие продавници и пробање на моделот што најмногу ви се допаѓа, бидејќи тие се вистински успех кај машката мода, и за есен и за зима, што заедно со добри додатоци како шал или капа ќе изгледаат одлично.

Извор - имаат класа


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.