Што мислат жените за фелацио

Банана

Неколку сомнителни хигиена или а врска наметнати: многу жени кои го одбиваат ова пракса Тие имаа искуство што им остави горчлив вкус и дека не се подготвени да започнат повторно.

Другите не можат да ја поднесат едноставната идеја да влезат во пол на човек во уста. Другите, конечно, претпочитаат да се применуваат на играње со нивните јазик да го задоволите вашиот партнер, но без да одите понатаму.

Со многу почит, и добра доза на pпсихологија, можете да ги слушате желбите и да ги разберете очекувањата на мажите. Во зависност од моментот, искуството и личната историја или едноставно ентузијазмот, желбата нема да биде секогаш иста.

Најмногу неволно од mujeres Можете дури и по неколку претходни прелиминарни забави да се забавувате со вашиот партнер. На hombre тоа мора да помогне да се надминат стравовите и да се надминат предрасудите.

Откако го распоредија трпение и оружјето на заведување, партнерот претпочита да се воздржи, нема потреба од очај. Може да се понудат додатоци или секс-играчки, што исто така може да додаде многу задоволство.

Овие juegos еротски И на двајцата ви нуди можност да почувствувате уште непознати сензации и можност за откривање нови практики. Тие поројни моменти, полни со оригиналност и без табу, тие би можеле да дозволат да ги заборават предрасудите.

Во секој случај, треба да биде јасно дека а mujer што го отфрла фелацио Таа не е некој ненормален или не е за inубен. На крајот на краиштата, постојат илјада начини да се даде задоволство.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)