Што забележуваат жените кога ќе видат маж?

секси-маж

Повеќето од мажите Веќе си го поставивте ова прашање: Што забележуваат жените кога ќе видат маж? Тие го гледаат лицето, телото (особено градите и задникот), а потоа преминуваат кон криви, и на крај изолирање на одредени детали. Понекогаш се нарекуваат површни, но дали жените се толку различни?

Срамота е толку брзо да се разоткрие мистеријата, но одговорот е дека не, тие не се толку различни. Со децении ова вистината во име на пристојност и морал диктиран од нормите на однесување социјална.

Кога станува збор за гледање од далечина, кога погледите се среќаваат, јасно е дека физичкото тоа е првото нешто што отскокнува. Од момчињата, првото нешто што го гледате е лицето и остатокот од тело или обратно.

Откако ќе се разгледа силуетата, тогаш mujeres тие гледаат на стилот на облекување. Свесно или несвесно, жените го забележуваат начинот на облекување, ако имаат тетоважи, коса, облека и ако се доволно блиску, мирисот и парфем.

Само неколку секунди по пристапот до овој општ скенер, тие почнуваат да се фокусираат на детали. Во тој момент, во игра влегува субјективноста: твоите очи, твоите раце, твојата уста, твоите смеа, лицето ... рацете, задникот Тоа зависи од различните вкусови на жените.

Неговиот начин на движење, ако се чини пријателски и весел, начинот на кој се однесувате кон вашите пријатели и познаници се исто така важни фактори.

Доколку постои можност за дијалогПотоа влегуваат во игра и други елементи: смисла за хумор, професија, начинот на зборување, безбедноста при изразување и бесконечност на детали Dependе зависи од секоја жена.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)