Што е Мевинг

Што е Мевинг

Начинот да изгледате поубаво постои со Метод на мевење. Така барем бранат оние кои ја користат оваа практика. Можеби изгледа како само уште една мода, но во последниве години имаше бројни упатства и препораки кои потврдуваат дека нивното искуство функционира.

Доколку не сакате да читате едноставни прибелешки или мнозински говори кои ви ги нуди интернетот, овде ќе ве анализираме чекор по чекор како точно да се користи оваа техника. Начинот на вежбање Њуинг е рака под рака со децении, а иако се чини дека е многу комеморативен трик меѓу манекенките, тој произлегува од начинот на преплавување на социјалните мрежи со Бројни објаснувачки упатства.

Што е Мевинг?

Во 2012 година се роди со името на раката на ортодонтот Мајк Мев. Го користи името Mewing како техника која има корист за релаксација на мускулите на вилицата, помага да се дише многу подобро, ја редефинира максиларната форма и прави максиларно усогласување помеѓу горниот и долниот дел.

Како ги добивате вашите придобивки? Се состои од правење серија вежби каде што целта е да се измени обликот на вилицата така што лицето изгледа многу попривлечно, светло и надмено. Усните се споени, забните лакови се порамнети, а јазикот е срамнет со непцето. На овој начин имаме многу поостра вилица и каде ќе исчезне таканаречената „двојна брада“ или двојна брада.

Неговиот предлог е роден од раката на бројни англосаксонски упатства кои го прошетаа низ бројните социјални мрежи и кои го потврдуваат тоа неговите резултати се изненадувачки. Благодарение на видеата можете точно да видите каде да го поставите секој дел од лицето и јазикот.

Што е Мевинг

Како да се користи техниката Мевинг

ако некогаш сте сакале изгледајте совршено на фотографијаСега со овој метод можете многу повеќе да го подобрите вашето лице и карактеристики. Со овие едноставни чекори што ги посочуваме подолу, можете да дознаете повеќе во длабочина како да го примените и запаметите да ја подобрите вашата убавина:

  • Прв чекор: Мора да ги споите усните и устата. Тие мора да останат целосно прицврстени за методот да работи.
  • Втор чекор: Не дозволувајте вилицата стандардно да се вклопува, туку порамнете ја така што горните заби ќе ги одржувате во линија со долните.
  • Трет чекор: Мора да го ставите јазикот нагоре и да го удрите на покривот на устата. Прецизираме: врвот на јазикот треба да ги допира забите на секачите, а остатокот од јазикот треба да остане залепен обидувајќи се да направи мала празнина.
  • Четврти чекор: Ви требаа само неколку секунди за да ја постигнете оваа позиција. Заземена позиција во која можете да ја фотографирате.

Со овие чекори ќе добиете вилицата ви е многу поизразена, На овој начин лицето се подобрува, а цртите на лицето се многу помажествени. За да знаете од прва рака дека работи, треба да направите тестови пред огледалото. Обично не функционира првиот пат, па затоа е од суштинско значење да бидете сигурни дека овој метод функционира. Можете дури и да вежбате со мобилната камера и да ги видите резултатите.

Мислења за методот Мевинг

Нејзината практика и нејзиното откривање открија добар грст инфлуенсери кои сакаат да научат како треба да се користи за да биде ефективно. Создадени се безброј сомнежи за тоа дали станува ефикасен за здравјето, како што го брани неговиот автор Мајк Мев.

Нејзиниот автор е голем бранител на неговиот метод, но во пракса има многу мислења за неговата релевантност во случај да не е толку ефикасно како што е опишано. И покрај годините што се шири, сè уште нема научни истражувања кои ги бранат неговите предности.

Што е Мевинг

Вашиот метод може бидете практични на решителен и точен начин, но оттука зошто ги менуваат цртите на лицето за да ги направат многу помажествено во иднина се разликува во одбраната од многу експерти.

Интернетот е сè уште клучот за откривање на методите кои функционираат а измамите кои подоцна предизвикуваат сомнежи остануваат со текот на времето. Но, сепак тоа е најдобрата практика за оние кои сакаат да ги подобрат своите фотографии и да можат флертувајте со подобра резолуција во апликациите.

максимален изглед

Lookmaxing се зголемува како шумски пожар и има се повеќе и повеќе следбеници. И тоа е што благодарение на интернет заедницата можеме да најдеме многу групи кои се заинтересирани за нешто посебно и создаваат свој стил и референци. Во овој случај наоѓаме мажи кои сакаат да го подобрите вашиот изглед до крајност.

Зошто го бранат? Затоа што веруваат дека на тој начин можат да постигнат нешто што им е ускратено по самата природа и знаат дека можат да вклучат трикови, предлози, па дури и операции кои можат да ја променат нивната фигура и затоа привлечете жени. Тие бараат каква било алтернатива и Мевинг спаѓа во нивните техники и ја бранат со големи гаранции.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.